Онлайн тренінг «Відкриті дані Держмитслужби: де їх знайти та як їх використовувати. Можливості онлайн-системи управлінської аналітики Держмитслужби BI (Business Intelligence) та практичні приклади використання» відбувся 30 вересня. Вони дізнавалися про те, хто і які задачі може вирішити на базі відкритих даних митниці, які дані Держмитслужби є доступними станом на вересень 2021, де їх знайти та як з ними працювати.
Запис тренінгу розміщено у відкритому доступі: https://youtu.be/tihHHa9Yx4Y. Презентація доступна за посиланням: (у розділі «Відкриті дані») (оригінал: https://ggle.io/4I0bhttps://ggle.io/4I0b
Презентація доступна за посиланням: (у розділі «Статистика та реєстри» у підрозділі "BI-система").
Організували тренінг Громадська ініціатива «За чесну і прозору митницю» та Програма ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).
Як зазначив спікер, Володимир Чугай, експерт EU4PFM, BI дозволяє дізнатися усю митну статистику щодо товарообігу та платежів. Через ВІ Держмитслужба вивела у вільний доступ дані про розмір надходжень до держбюджету від Митниці, імпорт, експорт, сальдо товарообігу, обсяги оподатковуваного імпорту за кожною групою товарів та за будь-якою країною, обсяги імпорту та експорту товарів у різних розрізах тощо. Обсяги товарів, які Україна купує або продає за кордон, можна побачити не лише у валюті (гривні чи доларі), а загалом за 26 одиницями вимірювання.
Експерт наголосив, що зараз публічні дані за 2017-2021 викладаються онлайн, у зручній для аналізу формі. Це дозволяє будувати точні та юридично обґрунтовані прогнози середньої ціни товару та митних платежів, логістичні канали, робити аналіз структури та обсягу товарного ринку, тенденцій з різних розрізів.
За словами Оксани Кузяків, координаторки ГІ «За чесну і прозору митницю», такі аналітичні інструменти, які державні структури розміщують на своїх офіційних ресурсах для безкоштовного користування і які дають відповідь на запитання «а як використовувати той масив даних, які відкриває держава», - вони повинні мати більший розголос, а число громадян, які вміють ними користуватися, має зростати.
Як відомо, BI (Business Intelligence) – онлайн-сервіс збору та аналізу даних Держмитслужби за заданими параметрами. Доступний за посиланням: https://bi.customs.gov.ua. Портал уперше надав можливість усім бажаючим безпосередньо працювати зі статистичними даними Митниці у зручному форматі і потрібною глибиною даних. Портал було розроблено на базі Qlik Analytics Platform завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM). Працює з 4 березня 2020. Кількість користувачів за 1,5 роки роботи – 250 тисяч.
Також на сайті Держмитслужби доступний розділ «Відкриті дані» https://customs.gov.ua/open-data.
Пропозиції та зауваження щодо роботи сервісів відкритих даних Держмитслужби можна надсилати на service-desk@customs.gov.ua