За 7 місяців 2021 року митниці Держмитслужби виявили порушень митних правил на суму майже 1,76 млрд грн

19 August

За перші 7 місяців поточного року митниці Держмитслужби виявили та припинили понад 10 тис. порушень митних правил на суму майже 1,76 млрд грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість виявлених правопорушень збільшилась на 22%.

За результатами розгляду справ судами накладено стягнень (конфіскація товарів та штрафи) на суму майже 935 млн грн., і цей показник вдвічі більше більше за аналогічний показник 2020 року.

Безпосередньо митницями  розглянуто 2 032  справ про порушення митних правил, накладено штрафів на суму майже 93 млн грн. 

Найрезонанснішими випадками порушень митних правил і контрабанди за 7 місяців 2021 року стали:

- спроба незаконного переміщення 1 т героїну до ЄС (спільна операція  СБУ, Одеської та Галицької митниць під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури http://bit.ly/3pSSHel)

- спроба ввезти 13 т сигарет з Об’єднаних Арабських Еміратів (https://bit.ly/3s9fmn3: порт Чорноморськ, Координаційно-моніторингова митниця та Одеська митниця)

- факт порушення строку тимчасового ввезення  на митну територію України елітного спорткару LAMBORGHINI AVENTADOR за 600 тис євро (https://bit.ly/3AOoNNs, Київська митниця)

- спроба ввезення брендованого одягу під виглядом “гуманітарної допомоги” вартістю понад 25 млн грн (https://bit.ly/3doFQN4: митний пост Ягодин, Волинська митниця)

- спроба вивезення скіфського золота (https://bit.ly/3yTwMaO: спільна операція СБУ та Держмитслужби)