Звіт за результатами участі представників Держмитслужби у 59-ій сесії Підкомітету з перегляду Гармонізованої системи опису та кодування товарів ВМО.

6 December

В період з 15 по 26 листопада 2021 року у штаб-квартирі Всесвітньої митної організації (Королівство Бельгія, м. Брюссель) відбувалась 59 сесія Підкомітету з перегляду Гармонізованої системи. 

З метою забезпечення відстеження та обліку змін і доповнень до Гармонізованої  системи опису та кодування товарів, пояснень та інших рішень щодо її  тлумачення представники Державної митної служби України взяли участь у роботі 59-ої сесії Підкомітету, що проходила у вигляді віртуальних засідань змішаного формату. 

Серед питань порядку денного 59-ої сесії Підкомітету з перегляду Гармонізованої системи було питання ініційоване Україною, зокрема усунення розбіжностей між французькою та англійською версією ГС, шляхом внесення змін до текстового опису у товарній позиції 0704 «Капуста головчаста, капуста цвітна, капуста броколі, кольрабі, капуста листова та аналогічні їстівні овочі роду Вrassіca, свіжі або охолоджені».

Під час роботи 59-ої сесії Підкомітету з перегляду Гармонізованої системи представниками Державної митної служби України надавалися фахові коментарі до питань класифікації товарів,  які були винесені на обговорення.  Це питання внесення можливих змін до тексту Гармонізованої системи та Пояснень до неї, створення нових товарних позицій, уточнення обсягів товарних позицій для класифікації товарів, видалення певних товарних позицій  у зв’язку з низькими обсягами торгівлі. 

Участь представників Державної митної служби України у роботі Комітету з Гармонізованої системи опису та кодування товарів та Підкомітету з перегляду обумовлюється необхідністю обговорення з міжнародними експертами підходів до класифікації товарів, відповідно до міжнародних зобов’язань України, як Договірної Сторони Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів та завдань, визначених статтями 67 та 68 Митного кодексу України, а також важливістю отримання актуальної інформації щодо уніфікованих міжнародних підходів до класифікації товарів.