Ікони, монети та швейну машинку «SINGER» передано до художнього та краєзнавчого музеїв

21 May

Сьогодні, на виконання наказу Міністерства культури та інформаційної політики України, культурні цінності, що були раніше вилучені та в установленому порядку перейшли у власність держави для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів, передані Подільською митницею Держмитслужби до музеїв.

Odoo • Зображення та текст

Так, за рішенням Ескпертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфісковних культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, ікони іконографічного типу «Вогнене сходження святого пророка Божого Іллі» (Росія,  XVIII-XIX ст.) та «Усікновення голови Святого Іоана Хрестителя» (Росія, поч. XX ст.), а також монети «Рубль» (1896р.) передані Вінницькому обласному художньому музею. В свою чергу, швейну машинку «SINGER» (Росія, 1911р.) вирішено відправити до Донецького обласного краєзнавчого музею (м. Краматорськ).

Вказані історичні цінності були вилучені подільськими митниками протягом 2019-2020 років в пункті пропуску «Могилів-Подільський-Отач». За рішенням суду до порушників застосовано штрафи та конфіскацію культурних цінностей, що переміщувались з порушенням вимог Митного кодексу України.