На кордоні з Угорщиною закарпатські митники виявили факт незаконного ввезення валютних цінностей на 3,7 млн грн

12 May
Odoo • Зображення та текст

Увечері 11 травня на митному посту «Астей», що на кордоні з Угорщиною, закарпатські митники запобігли незаконному ввезенню на територію України значної суми незадекларованої валюти.

 

Повертаючись із Євросоюзу на автомобілі, 64-річний житель Харківщини разом з іншим пасажиром під час проходження митного контролю свідомо обрали «зелений коридор». Цим громадяни підтверджували правомірні наміри перетнути українсько-угорський кордон. Усно запевнили інспекторів, що переміщують виключно особисті речі.

Втім, у ході ретельної перевірки автомобіля митники виявили серед особистих речей подорожуючих 120 тис. доларів США, про які громадяни не повідомили під час усного опитування. До слова, згідно з вимогами митного законодавства, без декларування дозволяється переміщувати через кордон валютні цінності у сумі, еквівалентній 10 тисяч євро на одну особу.

Тож за порушення порядку проходження митного контролю в зоні спрощеної смуги (зелений коридор) та переміщення валютних цінностей, що перевищує суму для обов’язкового письмового декларування, відносно водія буде складено протокол за ч. 1 ст. 471 Митного кодексу України. 

Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 20% від суми, що перевищує дозволену законодавством України для переміщення валютних цінностей без письмового декларування. 

Незадекларована валюта, а це – 100 тис. доларів США, що за курсом НБУ складає близько 3,7 млн грн, підлягає тимчасовому вилученню.