19 листопада 2020 року відбулося 10-е засідання Спільного комітету Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження”.
Україна є учасницею Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (набула участі 1 лютого 2018 року).
Регіональна конвенція (Пан-Євро-Мед) – інструмент, який встановлює ідентичні правила походження товарів, що застосовуються в рамках угод про вільну торгівлю, укладених між її Договірними сторонами (учасницями Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед є 52 країни світу: країни ЄС, ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), Албанія, Алжир, Боснія і Герцеговина, Грузія, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Косово, Північна Македонія, Марокко, Молдова, Палестина, Сербія, Сирія, Туніс, Туреччина, Україна, Фарерські острови та Чорногорія).
Україна увійшла до 5 країн-учасниць Пан-Євро-Мед (Норвегія, Швейцарія, Ізраїль та Турція), якими на засіданні презентовано механізм видачі електронних сертифікатів з перевезення товару EUR.1” (презентація додається).
На сьогодні, з метою забезпечення спрощеного допуску товарів українського походження на зовнішні ринки з наданням преференційного режиму оподаткування Держмитслужбою на веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» за адресою https://cabinet.customs.gov.ua/certorigcheck запроваджено сервіс перевірки факту видачі сертифікатів з перевезення (походження) форми EUR.1 в режимі реального часу.
Для перевірки сертифікатів достатньо зазначити дату, номер сертифіката та вагові показники партії товару.
Крім того, за допомогою програмно-інформаційного комплексу автоматизованої системи митного оформлення при видачі сертифікатів EUR.1 в графі 7 проставляється QR-код (двовимірний штрих код), що дає можливість при розпізнаванні його сканувальним пристроєм (в тому числі за допомогою камери смартфону) встановити факт видачі сертифіката EUR.1 та переглянути в електронному вигляді відомості, що містяться в ньому, на Єдиному державному інформаційному веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».
Така технологія буде використана при видачі митницями Держмитслужби електронних сертифікатів EUR.1, застосування яких передбачено Угодою про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль, ратифікованої Законом України від 11 липня 2019 року № 2753-VIII, яка набере чинності з 01 січня 2021 року.