Пілотний проект з використання митниками бодікамер планується розширити на інші пункти пропуску

30 May

29 травня відбулася зустріч представників Державної митної служби України з Консультативною місією Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України для окреслення пріоритетів подальшої співпраці.

Зокрема, мова йшла про масштабування проекту із застосування митниками в роботі індивідуальних портативних відеокамер, розширення повноважень митних органів за рахунок отримання статусу правоохоронного органу, а також питання лояльної корпоративної культури - впровадження гендерної політики та недискримінації.

Очільник Держмитслужби висловив подяку всім представникам Місії в Україні, зазначивши, що робота в умовах війни складна та непередбачувана, утім це унікальний досвід партнерства, побудований на довірі та спільних цінностях. 

«Ми продовжуємо наближувати нашу діяльність до тієї, що провадиться в ЄС, дотримуючись принципів прозорості і контрольованості. Наш спільний пілотний проект з використання митниками бодікамер є одним із елементів такої роботи і вже довів свою ефективність. Результати цієї ініціативи ми можемо не лише спостерігати, а і вимірювати кількісно, тож вважаємо, що проект має бути продовжений і розширений. Триває спільна робота по напрямкам оподаткування, боротьби з контрабандою, гармонізації митного законодавства з митною політикою ЄС, у тому числі й що стосується надання митниці статусу правоохоронного органу. І ваша підтримка свідчить, що ми на вірному шляху та готові стати частиною європейської спільноти», - зазначив Сергій Звягінцев.

Представники Держмитслужби детально поінформували членів Місії про хід виконання програм та виказали пропозиції щодо удосконалення окремих аспектів спільної роботи.

На що Голова Місії Рольф Холмбо повідомив, що з 1 червня починається новий мандат Місії, тривалістю 3 роки, тому саме на часі виокремити ті напрями взаємодії, які стануть пріоритетними на найближчий час.

«Перш за все, вітаю вас із такими позитивними результатами реалізації проекту по бодікамерам. Для мене очевидно, що ви підійшли до впровадження цієї ініціативи дуже професійно - була розроблена концепція і забезпечено весь ланцюг її успішної реалізації. Вражає скорочення середнього часу митного оформлення на 40% і зростання митних платежів на 5%. Без сумніву, ми продовжуємо підтримувати цей проект і зацікавлені у його розширенні на інші пункти пропуску. Те ж стосується і ґендерного мейнстримінгу, який є надважливим для ЄС і «червоною ниткою» проходить по всьому публічному адмініструванню. Ми бачимо ваш прогрес у цьому питанні і хочемо й надалі підтримувати вас і бути частиною цього процесу», - наголосив він.

Заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов підтвердив, що наразі сторони вже опрацьовують проект Плану співпраці Держмитслужби з Місією на 2024-2027 роки. Він висловив сподівання, що цей документ стане дорожньою картою результативної співпраці.

Учасники зустрічі домовилися про тісну комунікацію для визначення першочергових спільних ініціатив, які дозволять усунути прогалини в роботі митних органів і посилити досягнення.