Система митних авторизацій в Україні перебуває на етапі активної адаптації до міжнародних стандартів і законодавства Європейського Союзу. Так, 19 квітня набуває чинності низка змін щодо авторизацій, передбачених Законом України від 22 серпня 2024 року № 3926-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу».
Для інформування бізнесу про нововведення 16 квітня відбувся черговий онлайн-семінар на тему «Авторизації в митній сфері: спрощення, гарантії та статус АЕО», організований Громадською радою при Держмитслужбі за участі фахівців Мінфіну і Державної митної служби України. Захід обʼєднав понад 1000 учасників.
Підприємці отримали детальну інформацію про нові підходи до спрощень та особливості отримання митних авторизацій залежно від потреб і специфіки діяльності.
Окремо акцентували увагу на умови, за яких можливі три варіанти оформлення товарів у митні режими тимчасового ввезення, переробки на митній території України та переробки за межами митної території України: без авторизації, за митною декларацією або через подання заяви.
Так, не підпадають під нові вимоги випадки ввезення/вивезення за діючими дозволами на переробку товарів та тимчасове ввезення транспортних засобів комерційного призначення, упаковок, піддонів, контейнерів та їх частин.
Оформлення митної декларації на товари у цих режимах також набуває статусу авторизації, хоча регулювання зазнало окремих змін.
Також обговорили процес авторизації на застосування митних режимів за заявою відповідно до нових правил. Відповідна постанова Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2025 р. № 454 оприлюднена сьогодні на сайті КМУ.
На підпис Президента України сьогодні направлено Закон, яким відтерміновується на рік норма щодо необхідності отримання авторизації на підставі заяви у випадках, якщо вартість товарів більше 10000 євро, або підприємство отримувало 3 авторизації на місяць чи 20 авторизацій на рік на підставі декларації.
Отже, після набрання чинності відповідним Законом під необхідність авторизації по заяві підпадатимуть тільки випадки передачі прав та обов'язків іншому підприємству або використання еквівалентних товарів, а також випадки застосування спрощень "процедура випуску за місцезнаходженням" або "процедура спрощеного декларування".
Запис семінару можна переглянути за посиланням - https://youtu.be/4dfPGlpxdqI