обмеження під час карантину.

Для зручності громадян та представників бізнесу, що планують перетинати кордон (пішки або автомобілем) Держмитслужба оновила мапу пунктів пропуску, на якій можна побачити закриті і відкриті пункти пропуску з української сторони.  

Перед виїздом за кордон варто звернути увагу на заходи, які вживаються іншими країнами з протидії розповсюдженню COVID-19. Можуть бути обмеження в’їзду для громадян України з боку інших країн.   Деталі заходів на сайті МЗС


Станом на 29 травня на кордоні відкриті автомобільні пункти пропуску:

З Польщею:  “Устилуг”, “Ягодин”, “Смільниця”, “Шегині”, “Краківець”, “Рава-Руська”, “Грушів”

Зі Словаччиною:    Ужгород”, “Малий Березний” 

З Угорщиною:   “Чоп” (Тиса), “Дзвінкове”, “Косино”, “Лужанка”, “Вилок” 

З Румунією:  “Дяково”, “Солотвино”, “Порубне”

З Молдовою:   “Мамалига”, “Подвір’ївка”, “Зелена”, “Кельменці”, “Росошани”, “Вашківці”, “Сокиряни”, “Бронниця”, “Могилів-Подільський”, “Велика Косниця”, “Грабарівка”, “Болгана”, “Студена”, “Старокозаче”, “Рені”, “Долинське”, “Виноградівка”, “Табаки”, “Залізничне”, “Нові Трояни”, “Малоярославець”, “Серпневе”, “Лісове”, “Паланка” (Маяки-Удобне), “Градинці”, “Кучурган”, “Розалівка”, “Гребеники”, “Слов’яносербка”, “Павлівка”, “Платонове”, “Дубове”, “Федосіївка”

 З Білоруссю:  “Сеньківка”, “Нові Яриловичі”, “Виступовичі”, “Доманово”

 З Росією:  “Гоптівка” ,”Юнаківка”, “Бачівськ”, “Сеньківка”, “Мілове” 

Пункти пропуску для пішого переходу:

З Польщею: “Ягодин”, “Шегині”, “Краковець” “Рава-Руська”

Зі Словаччиною:  “Ужгород"
З Румунією:  “Дяково”, “Порубне”

З Молдовою:  “Старокозаче”, “Рені”, “Могилів-Подільський”

Піші переходи на кордоні на кордоні з Росією та Білоруссю залишаються закритими.

Відповіді на найпоширеніші запитання, пов'язані із роботою пунктів пропуску на час карантину:

  •  особи, що мають право на постійне або тимчасове проживання на території України;

  • є подружжям або дітьми громадян України;

  • водії та обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів;

  • члени екіпажів;

  • представники офіційних міжнародних місій, диппредставництв, організацій та члени їх сімей.

Так, можуть. По поверненню з країн, де зараз вирує коронавірус, українці проходитимуть процедуру обсервації (у разі виявлення симптомів вірусу). 


Ні. Встановлені обмеження не стосуються здійснення міжнародних вантажних перевезень. Здорова економіка, стабільне постачання сировини і критичного імпорту, виконання експортних контрактів допомагають забезпечувати реалізацію соціальних функцій як державним апаратом, так і свідомим бізнесом.                

Екіпажі суден, автомобілів, літаків можуть заходити на територію України, але разом з тим можуть піддаватись медичному огляду.   


Працюють всі великі пункти пропуску, в тому числі основні аеропорти, порти, наземні пункти пропуску. Обмеження стосуються певних місцевих пунктів пропуску, піших переходів, малозавантажених залізничних переходів. Держмитслужба переслідувала інтереси бізнесу, подаючи до Кабміну перелік пунктів пропуску, продовження роботи яких є критично важливим для економіки країни. 

Ні. Імпортери та експортери, як і раніше, можуть пройти митний контроль на одному із ПП в межах однієї митниці, зазначеної у декларації. Наприклад, вантаж, який прямував на ПП “Шегині”, зможе заїхати/виїхати через ПП “Краківець” Галицької митниці.  

За пришвидшеною процедурою. Протягом одного дня.