Митні платежі
Інформація для врахування при опрацюванні митними органами заяв платників податків про повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених митних та інших платежів поточної інформації щодо наявності/відсутності у заявника податкового боргу, отриманої від територіального органу Державної податкової служби України
Державна митна служба України повідомляє про підписання між Державною податковою службою України (далі – ДПС) та Держмитслужбою Протоколу № 4 та Протоколу № 5 про надання регламентованого доступу до інформаційних систем ДПС до Порядку взаємодії інформаційних систем ДПС та Держмитслужби щодо обміну інформацією, необхідною для адміністрування податків, зборів та інших обов'язкових платежів, здійснення контрольних процедур щодо дотримання податкового та митного законодавства, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 10.06.2020 № 286.
Зазначене дасть можливість використовувати дані інформаційно-телекомунікаційної системи «Податковий блок» (Протокол № 4) ДПС при опрацюванні митними органами заяв платників податків про повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених митних та інших платежів відповідно до статті 43 Податкового кодексу України.
Враховуючи викладене, до врегулювання питання щодо актуалізації інформації в АСМО «Інспектор» та отримання посадовими особами митниць регламентованого доступу до баз даних інформаційно-телекомунікаційної системи «Податковий блок» ДПС митним органам при опрацюванні заяв платників податків про повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених митних та інших платежів керуватись поточною інформацією щодо наявності/відсутності у заявника податкового боргу, отриманою від територіального органу ДПС (довідка, лист).
ДОВІДКОВА ТАБЛИЦЯ ЩОДО ОПОДАТКУВАННЯ ТОВАРІВ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ОБРАНОГО МИТНОГО РЕЖИМУ
МКУ – Митний кодекс України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями
ПКУ – Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями
ПДВ – податок на додану вартість
МКУ – Митний кодекс України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями
ІМПОРТ (випуск для вільного обігу) – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України (ст. 74 МКУ).
Мито
Ввізне мито нараховується та сплачується відповідно до ст.ст. 272 , 277, частини першої ст. 286 МКУ при дотриманні умов та обмежень, встановлених главою 13 МКУ.
Ставки ввізного мита застосовуються відповідно до ст. 280 МКУ.
Акцизний податок
Нараховується та сплачується відповідно до п.п.
213.1.3
п.
213.1
ст. 213 ПКУ.
Ставки акцизного податку застосовуються відповідно до ст. 215 ПКУ.
У разі ввезення маркованої підакцизної продукції на митну територію України податок сплачується під час придбання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання митної декларації (п.п. 222.2.2 п. 222.2 ст. 222 ПКУ).
Податок на додану вартість
Нараховується та сплачується відповідно до п.п. в) п. 185.1 ст. 185 ПКУ з урахуванням положень ст. 191 ПКУ.
Ставки ПДВ застосовуються відповідно до ст. 193 ПКУ.
РЕІМПОРТ – це митний режим, відповідно до якого товари, що були вивезені або оформлені для вивезення за межі митної території України, випускаються у вільний обіг на митній території України зі звільненням від сплати митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ст. 77 МКУ)
Мито
Ввізне мито відповідно до
п. 1 частини першої ст.
283
та
частини другої
ст.
286
МКУ не сплачується при дотриманні вимог та
обмежень, встановлених главою 14 МКУ.
Акцизний податок
ЕКСПОРТ (остаточне вивезення) – це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов'язань щодо їх зворотного ввезення (ст. 82 МКУ)
Мито
Акцизний податок
Не сплачується відповідно до п.п . 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 ПКУ.
Податок на додану вартість
РЕЕКСПОРТ – це митний режим, відповідно до якого товари, що були раніше ввезені на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивозяться за межі митної території України без сплати вивізного мита та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ст. 85 МКУ)
Мито
ст. 283 та абзацу першого частини п’ятої ст. 286 МКУ, при дотриманні вимог та обмежень, встановлених главою 16 МКУ.
Акцизний податок
Податок на додану вартість
ТРАНЗИТ – це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома контролюючими органами або в межах зони діяльності одного такого органу без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ст. 90 МКУ)
Мито
Акцизний податок
* Відповідно до ст. 3 Закону України «Про транзит вантажів» свобода транзиту вантажів забезпечується шляхом звільнення від сплати будь-яких інших платежів, крім єдиного збору, що справляється у пунктах пропуску через державний кордон України (далі – єдиний збір).
ТИМЧАСОВЕ ВВЕЗЕННЯ – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання (ст. 103 МКУ)
Мито
Вивізне мито відповідно
до
частини восьмої
ст.
286
МКУ не сплачується при
дотриманні вимог та обмежень, встановлених главою 19 МКУ.
Акцизний податок
МИТНИЙ СКЛАД – це митний режим, відповідно до якого іноземні або українські товари зберігаються під митним контролем із умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ст. 121 МКУ)
Мито
Акцизний податок
Податок на додану вартість
ВІЛЬНА МИТНА ЗОНА – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари ввозяться на територію вільної митної зони та вивозяться з цієї території за межі митної території України із звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, а українські товари ввозяться на територію вільної митної зони із оподаткуванням митними платежами та застосуванням заходів нетарифного регулювання (ст. 130 МКУ)
Мито
Акцизний податок
Податок на додану вартість
БЕЗМИТНА ТОРГІВЛЯ – це митний режим,
відповідно до якого товари, не призначені для вільного обігу на митній
території України, знаходяться та реалізуються для вивезення за межі митної
території України під митним контролем у пунктах пропуску (пунктах контролю)
через державний кордон України, відкритих для міжнародного сполучення, та на
повітряних, водних або залізничних транспортних засобах комерційного
призначення, що виконують міжнародні рейси, з умовним звільненням від
оподаткування митними платежами, установленими на імпорт та експорт таких
товарів, та без застосування до них заходів нетарифного регулювання
зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі видів контролю, зазначених у
частині першій ст. 319 МКУ
(ст. 140 МКУ)
Мито
Акцизний податок
Податок на додану вартість
ПЕРЕРОБКА НА МИТНІЙ ТЕРИТОРІЇ – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови подальшого реекспорту продуктів переробки (ст. 147 МКУ)
Мито
Акцизний податок
Не сплачується відповідно до п.п. 213.3.3 п. 213.3 ст. 213 ПКУ.**Мито
Відповідно до ст. 168 та частини тринадцятої ст. 286 МКУ до продуктів переробки товарів, поміщених у митний режим переробки за межами митної території, зазначених у частині другій ст. 168 МКУ, що в межах визначеного строку повертаються в Україну, застосовується умовне повне звільнення від оподаткування ввізним митом.
Відповідно до ст. 168 та частини тринадцятої ст. 286 МКУ до продуктів переробки (крім зазначених у частині другій ст. 168 МКУ) застосовується часткове звільнення від оподаткування ввізним митом, відповідно до якого сплаті підлягає позитивна різниця між сумою ввізного мита, нарахованого на продукти переробки, та сумою ввізного мита, яка підлягала б сплаті в разі імпорту відповідних товарів, що були вивезені за межі митної території України для переробки.
**Акцизний податок
**Податок на додану вартість
- у тому самому стані, в якому вони були вивезені за межі митної території України з дотриманням умов, встановлених МКУ;
- у відремонтованому вигляді, якщо ремонт проведене в рамках гарантійних зобов ’ язань.
** Повернення товарів після поміщення у митний режим переробки за межами митної території
ЗНИЩЕННЯ АБО РУЙНУВАННЯ – це митний режим,
відповідно до якого іноземні товари під митним контролем знищуються або
приводяться у стан, який виключає можливість їх використання, з умовним повним
звільненням від оподаткування митними платежами, установленими на імпорт цих
товарів, та без застосування заходів нетарифного регулювання
зовнішньоекономічної діяльності
(ст. 175 МКУ)
ВІДМОВА НА КОРИСТЬ ДЕРЖАВИ – це митний режим, відповідно до якого власник відмовляється від іноземних товарів на користь держави без будь-яких умов на свою користь (ст. 183 МКУ)