Нещодавно Державним бюро розслідувань оприлюднена інформація щодо проведених обшуків на Житомирській митниці, за результатами яких виявлено товари з російської федерації, що начебто були ввезені на митну територію України з порушеннями з боку посадових осіб митних органів. У вересні минулого року автозапчастини були ввезені до пункту пропуску «Ягодин – Дорогуск», де посадовими особами митних органів проведено частковий митний огляд, за результатами якого на пакуванні виявлено надписи російською мовою та документи, підтверджуючі сертифікацію товару для його використання на території рф. Так, до митниці в автоматичному режимі надійшла електронна митна декларація, відповідно до якої товар «автозапчастини» був відправлений з Польської Республіки, а компанія-відправник походить з Китаю. Водночас у товаросупровідних документах були відсутні будь-які відомості щодо країни походження вантажу. З метою здійснення оформлення товар прослідував до Житомирської митниці, де вже посадові особи митниці ініціювали 100% огляд, відбирання зразків товару, проведення експертних досліджень щодо ідентифікації та віднесення товару до країни походження, застосування заходів нетарифного регулювання , перевірки наявності складу правопорушення. З метою проведення спільних заходів щодо вказаного вантажу та відповідного реагування, представники Житомирської митниці звернулися до Житомирської обласної військової адміністрації, Управління Служби безпеки в Житомирської області, ТУ Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницькому, та координатора від БЕБ по Житомирській області з викладенням усіх обставин справи щодо ввезення та розпочатої процедури митного оформлення товару, що містив ознаки походження з країни агресора. Як наслідок, за результатами інформування працівниками митниці органів державної влади та правоохоронних органів, ту дбр був проведений обшук та вилучення вказаного товару,митницею не завершено митне оформлення та не здійснено проведення перерахованих заходів. Відтак, посадові осоьи Житомирської митниці не допустили жодних порушень чинного законодавства. Зі свого боку Держмитслужба продовжує взаємодіяти з органами влади з метою визначення законного та правомірного рішення щодо цієї ситуації

4 January
Odoo • Зображення та текст

Нещодавно Державним бюро розслідувань оприлюднена інформація щодо проведених обшуків на Житомирській митниці, за результатами яких виявлено товари з російської федерації, що начебто були ввезені на митну територію України з порушеннями з боку посадових осіб митних органів.

У вересні минулого року автозапчастини були ввезені до пункту пропуску «Ягодин – Дорогуск», де посадовими особами митних органів проведено частковий митний огляд, за результатами якого на пакуванні виявлено надписи російською мовою та документи, підтверджуючі сертифікацію товару для його використання на території рф. 

Так, до митниці в автоматичному режимі надійшла електронна митна декларація, відповідно до якої товар «автозапчастини» був відправлений з Польської Республіки, а компанія-відправник походить з Китаю. Водночас у товаросупровідних документах були відсутні будь-які відомості щодо країни походження вантажу.

З метою здійснення оформлення товар прослідував до Житомирської митниці, де вже посадові особи митниці ініціювали 100% огляд, відбирання зразків товару, проведення експертних досліджень щодо ідентифікації та віднесення товару до країни походження, застосування заходів нетарифного регулювання , перевірки наявності складу правопорушення. 

З метою проведення спільних заходів щодо вказаного вантажу та відповідного реагування, представники Житомирської митниці звернулися до Житомирської обласної військової адміністрації, Управління Служби безпеки в Житомирської області, ТУ Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницькому, та координатора від БЕБ по Житомирській області з викладенням усіх обставин справи щодо ввезення та розпочатої процедури митного оформлення товару, що містив ознаки походження з країни агресора.

Як наслідок, за результатами інформування  працівниками митниці органів державної влади та правоохоронних органів, ТУ ДБР був проведений обшук та вилучення вказаного товару, митницею не завершено митне оформлення та не здійснено проведення перерахованих заходів. Відтак, посадові особи Житомирської митниці не допустили жодних порушень чинного законодавства.

Зі свого боку Держмитслужба продовжує взаємодіяти з органами влади з метою визначення законного та правомірного рішення щодо цієї ситуації.