Що відбувається з майном, яке вилучають митниці: пояснюємо процедуру

23 July



Щороку митниці вилучають сотні партій товарів, що фігурують у справах про порушення митних правил, виявляються незатребуваними власниками після строків перебування під митним контролем або від яких власники відмовляються на користь держави.

Таке майно реалізується через електронні торги, проведення яких, в залежності від статусу майна, адмініструється АТ «Прозорро.Продажі» або ДП «СЕТАМ».

При цьому кошти, отримані від реалізації майна, перераховуються до Державного бюджету України.

Варто наголосити, що ціна, за якою товари та транспортні засоби виставляються на електронні торги, вже включає митні платежі, тобто переможець аукціону не зобов’язаний сплачувати їх додатково. За результатами торгів переможець отримує акт про придбання встановленої форми, який засвідчує право власності на придбаний товар або транспортний засіб.

Інформація про виставлені для продажу лоти доступна та періодично оновлюється за посиланнями:

https://prozorro.sale/mitnij-aukcioni - митні аукціони, редукціони для всього майна, окрім конфіскованого;

https://setam.net.ua/auctions - аукціони та продажі лише для конфіскованого майна.

За потреби потенційні учасники торгів можуть особисто ознайомитися з предметами лотів – графік огляду вказується в оголошеннях про торги.

Якщо майно не вдалось реалізувати в ході електронних торгів, у тому числі після уцінок,  щодо нього може бути ухвалено рішення про безоплатну передачу, переробку, утилізацію чи знищення – залежно від ситуації.

Варто зауважити, митні органи не мають відношення до магазинів, які використовують у назві слова «конфіскат» чи «митний конфіскат». Такі формулювання є виключно елементом реклами і не пов’язані з офіційною реалізацією вилученого митницями майна.

Детальну інформацію щодо статусів майна та особливостей процедур, що застосовуються, – шукайте в розділі «Вилучене майно» офіційного порталу Держмитслужби: https://customs.gov.ua/viluchene-maino.