Українські трейдери почали застосовувати NCTS в тестовому режимі

18 December

Українські трейдери розпочали заповнювати транзитні декларації Т1UA у національній електронній транзитній системі (NCTS) у рамках І етапу пілотного проекту. До першої трійки українських компаній, які вже оформили Т1UA, увійшли: ТОВ «Агротеп» (оформлення товарів для ТОВ «Торгтрейд-2005»), ТОВ «ТМТ-1» (оформлення товарів для ТОВ «Епіцентр К»), МПП «Ніка-Д» (оформлення товарів для ТОВ «Еколаб»).

Odoo • Зображення та текст

У рамках І етапу пілотного проекту запровадження NCTS в Україні паралельно використовуються 2 системи: діюча національні система контролю транзиту відповідно до Митного кодексу України та власне NCTS. Трейдери, які  беруть участь у пілотному проекті, поки що одночасно заповнюють 2 декларації в обох системах: звичну ЕЕ та нову Т1UA. Обидві заповнюються он-лайн; однак, на відміну від ЕЕ, яка подається електронною поштою на визначену Держмитслужбою електронну поштову скриньку, Т1UA заповнюється на так званому Порталі трейдера, і в електронному вигляді одразу передається до NCTS.

Аліна Брендак, координатор Національної транзитної системи в Україні, керівник відділу розвитку міжнародної транзитної системи Департаменту розвитку митної справи та контролю діяльності Держмитслужби, наголошує, що на цьому етапі система застосовується локально і в пілотному режимі, а до процесу переміщення товарів у режимі спільного транзиту поки що залучені дві митниці – Волинська та Київська.

Трейдери беруть участь у пілотному проекті за власною ініціативою та самостійно обирають ті переміщення, які декларують паралельно.

Для кожного такого трейдера Держмитслужба створює унікальний обліковий запис на Порталі трейдера, через який той подає декларацію Т1UA. Окрім того, Держмитслужба забезпечує методологічну підтримку компаній та консультує щодо заповнення декларацій. 

Як уже повідомлялося, І етап пілотного проекту планується завершити у січні 2021 року. Наступними етапами мають стати: повномасштабний пілотний проект, національне та міжнародне застосування NCTS. Підключитися до міжнародної транзитної системи Україна отримала перспективу уже наприкінці 2021 року. 

Також повідомлялося, що Держмитслужба розробила рекомендації щодо заповнення декларацій типу Т1UA https://customs.gov.ua/documents/pro-zaprovadzhennia-pilotnogo-proiektu-z-testuvannia-roboti-natsionalnoyi-elektronnoyi-tranzitnoyi-sistemi-153#scrollTop=0, і відкрила доступ для бажаючих самостійно спробувати заповнити декларації в режимі навчання у тестовій версії Порталу трейдера. 


Tags: