Державний КОНТРОЛЬ НЕХАРЧОВОЇ Продукції
Державний контроль нехарчової продукції та роль Держмитслужби під час здійснення контролю нехарчової продукції:
Митний кодекс України (далі – Кодекс) у статті 7 визначає однією із складових митної справи здійснення відповідно до закону державного контролю нехарчової продукції при її ввезенні на митну територію України.
Відповідно до статті 544 Кодексу до основних завдань митних органів відноситься, зокрема, недопущення переміщення через митний кордон України товарів, які не відповідають вимогам якості та безпеки.
Основні засади здійснення митними органами державного контролю нехарчової продукції (далі – контроль продукції) регламентовано Законом України від 02 грудня 2010 року № 2735-VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі – Закон № 2735-VI).
Метою здійснення контролю продукції є забезпечення відповідності продукції, що ввозиться на митну територію України, встановленим вимогам до моменту її випуску у вільний обіг на митній території України та недопущення ввезення на митну територію України продукції, яка становить серйозний ризик суспільним інтересам (частина друга статті 4 Закону № 2735-VI).
Контроль продукції здійснюється щодо продукції, заявленої у режим імпорту, реімпорту або будь-який інший митний режим, що передбачає вільний обіг цієї продукції на митній території України (частина перша статті 37 Закону № 2735-VI).
Під час контролю продукції митні органи проводять документальні перевірки та вибіркові обстеження зразків на таких підставах:
згідно із секторальними планами ринкового нагляду;
у разі одержання за допомогою системи оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик , інформації про таку продукцію;
за повідомленнями органів ринкового нагляду про продукцію, що не відповідає встановленим вимогам , наданими відповідно до частин восьмої і дев’ятої цієї статті (частина друга статті 37 Закону № 2735-VI).
Контроль продукції здійснюється в зонах митного контролю.
Під час перевірки документів перевірці підлягає документація в паперовій або електронній формі , що має супроводжувати продукцію при наданні її на ринку відповідно до встановлених вимог.
Під час обстеження зразків продукції перевірці підлягає наявність на продукції знака відповідності технічним регламентам, якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та додержання правил застосування і нанесення знака відповідності технічним регламентам (частини четверта – шоста статті 37 Закону № 2735-VI).