СТАТИСТИКА ТА РЕЄСТРИ
Які дані є на Митниці?
Сервіси роботи із даними
Окрім розміщення інформації у форматі відкритих даних та реєстрів, Митниця розвиває зручні інструменти, пов'язані із даними, для громадян та звичайних користувачів. Це як сервіси роботи зі статистикою, як то BI-система, так і сервіси запитів до реєстрів, як то сервіс перевірки VIN чи EUR1.
Статистика
Основний масив даних, з яким працює Митниця - це митні декларації. У зв'язку з тим, що ці дані мають високий суспільний інтерес, ст. 11 МКУ було забов'язано знеособити та вікдрити доступ до цих даних у форматі відкритих даних.
Реєстри
Частина даних, які також повинна розміщувати Держмитслужба у відкритому доступі - це реєстри. Перш за все, це реєстри, що стосуються послуг, які надає Митниця, а також деякі дані, котрі виникають в наслідок діяльності, як то обсяги вилучення та знищення тютюнових та алкогольних виробів.
Довідники та класифікатори
Для забезпечення митної справи, як і будь-якої іншої складної та багатокомпонентної системи, застосовується значна кількість довідників та класифікаторів. Щоб забезпечити можливість з розробки зовнішніх митних програмних комплексів - ця інформація також розміщується публічно.
BI-система
Державна митна служба України відкрила статистичні дані щодо товарообігу, які можуть стати у нагоді у вашій роботі. Відтепер можна побачити обсяги імпорту та експорту України з будь-якою країною та по будь-якому товару.
Вся інформація є інтерактивною та відображена у зручному статистичному вигляді. В декілька кліків можна відстежити скільки, звідки і які саме товари Україна імпортувала, а які — експортувала. Можна дізнатися обсяг оподатковуваного імпорту, обсяг надходжень до держбюджету від Держмитслужби, податкове навантаження на долар, обсяг товарів в 26 різних одиницях виміру та багато інших цікавих статистичних даних. Будь-які дані можуть бути експортовані у Excel-форматі для зручної роботи офлайн.
Товарообіг Клієнтоорієнтованість
Ви можете ознайомитись із загальним функціоналом, нюансами в роботі та потенційними можливостями використанні ВІ-системи за посиланням.
Єдиний державний вебпортал відкритих даних
Державна митна служба України регулярно оприлюднює та оновлює набори даних на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. Ознайомитися можна за посиланням нижче.
Статистика
Поняття, дані статистичного та оподаткованого імпорту не є тотожними, мають різні методологічні підходи до їх формування і направлені на вирішення різних завдань.
Метою формування статистичного імпорту є об’єктивний та достовірний облік даних про ввезення товарів через митний кордон України відповідно до міжнародних методологічних вимог та рекомендацій.
Оподаткований імпорт має на меті формування даних про обсяги ввезення товарів, які є базою оподаткування митними податками та впливають на розрахунки показників, що визначають стан надходження податків до Державного бюджету України.
-
Дані статистичного імпорту формуються за митними деклараціями, які завершують митне оформлення товарів і містять найбільш повні й точні відомості про товари незалежно від того, сплачувались чи ні податки при ввезенні таких товарів відповідно до законодавства.
До таких митних декларацій, згідно з міжнародними методологічними вимогами, належать і додаткові митні декларації, оформлені після оформлення тимчасових декларацій, за якими товари були вже раніше випущені у вільний обіг та було сплачено податки. Відповідно до ст. 260 Митного кодексу України додаткова митна декларація може бути оформлена в термін до 45 днів від дати оформлення тимчасової митної декларації.
Таким чином, дані з додаткових декларацій можуть стосуватися імпортних операцій, які фактично здійснювались у попередні звітні періоди.
Тимчасові митні декларації не використовуються для формування статистичного імпорту, оскільки зазначені в них відомості про товар можуть бути скориговані в додаткових митних деклараціях.
На відміну від оподаткованого імпорту, до статистичного імпорту включаються також товари, ввезені тимчасово терміном більше одного року, ввезені на переробку на митній території, в магазини безмитної торгівлі тощо.
-
Дані оподаткованого імпорту формуються за митними деклараціями, під час оформлення яких було сплачено у готівковій або безготівковій формі або мито, або акцизний податок, або податок на додану вартість.
На відміну від статистичного імпорту, до оподаткованого імпорту включаються тільки товари, що ввозяться в Україну в митних режимах імпорту (випуск для вільного обігу) та реімпорту.
Крім відомостей митних декларацій, оформлених у звичайному порядку, до розрахунків оподаткованого імпорту включаються дані тимчасових митних декларацій, на підставі яких згодом оформляються додаткові митні декларації.
Дані
додаткових митних декларацій до оподаткованого імпорту не включаються.
Статистика декларування, переміщення товарів та транспортних засобів
Статистичний експорт та імпорт товарів
Оподаткований імпорт
Реєстри
Перелік майна
12/02/2021
Державна митна служба України відповідно до пункту 4 Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року (зі змінами) пропонує до безоплатної передачі А3 кольоровий лазерний багатофункціональний пристрій Kyosera KM-C3232E.
Місцезнаходження майна: вул. Тернопільська, 13/3, м. Хмельницький
Спосіб доставки – самовивіз.
Опис майна
–
А3 кольоровий лазерний багатофункціональний пристрій Kyosera KM-C3232E
в експлуатації з 2009 року.
Стан – потребує ремонту.
Фотографії поточного стану майна додаються:
___________________________________________________________________
12/02/2021
Державна митна служба України відповідно до пункту 4 Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року (зі змінами) пропонує до безоплатної передачі Книжковий сканер ATIZ.
Місцезнаходження майна: вул. Тернопільська, 13/3, м. Хмельницький
Спосіб доставки – самовивіз.
Опис майна
–
Книжковий сканер ATIZ в експлуатації з 2009 року.
Стан – потребує ремонту.
Фотографії поточного стану майна додаються:
___________________________________________________________________
10/02/2021
Державна митна служба України відповідно до пункту 4 Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року (зі змінами) пропонує до безоплатної передачі Дизель-генератор «Програма Tacis».
Місцезнаходження майна: вул. Прикордонників, 27, с. Ремичі, Волинська область.
Спосіб доставки – самовивіз.
Опис майна
–
Дизель-генератор «Програма Tacis» в експлуатації з 2006 року.
Стан – ремонту не підлягає.
Фотографії поточного стану майна додаються:
___________________________________________________________________
15/12/2020
Державна митна служба України відповідно до пункту 4 Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року (зі змінами) пропонує до безоплатної передачі телесистему на базі квадратора ПЕОМ.
Місцезнаходження майна: пр. Луніна 1, м. Маріуполь, Донецька область.
Спосіб доставки – самовивіз.
Опис майна – телесистема на базі квадратора ПЕОМ в експлуатації з 2001 року.
Стан – потребує відновлення.
___________________________________________________________________
15/12/2020
Державна митна служба України відповідно до пункту 4 Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року (зі змінами) пропонує до безоплатної передачі телесистему на базі квадратора ПТУ.
Місцезнаходження майна: пр. Луніна 99, м. Маріуполь, Донецька область.
Спосіб доставки – самовивіз.
Опис майна – т елесистема на базі квадратора ПТУ в експлуатації з 2001 року.
Стан – потребує відновлення.
Фотографії поточного стану майна додаються:
___________________________________________________________________
22/10/2020
Державна митна служба відповідно до пункту 4 Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року (зі змінами) пропонує до безоплатної передачі майно, яке залишилося після розбирання та демонтажу 4 будиночків модульного типу пішого переходу міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Порубне».
Майно знаходиться за адресою: вул. Головина 2к, с. Тереблече, Глибоцький район, Чернівецька область.
Спосіб доставки – самовивіз.
Опис майна – будівельні конструкції, після розбирання та демонтажу, а саме:
-
металопрофільні вікна і двері, в задовільному стані;
-
стінові металопрофільні панелі, в незадовільному стані.
Фотографії поточного стану майна додаються:
План діяльності систем енергетичного менеджменту Держмитслужби
Інформація про об’єкти державної власності, що пропонуються до списання вартість яких перевищує 50 тис. грн
Відповідно до постанови від 8 листопада 2007 р. № 1314 «Про затвердження Порядку списання об’єктів державної власності», що визначає механізм списання об’єктів державної власності, якими є об’єкти незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальні активи, що відповідно до законодавства визначаються основними фондами (засобами), іншими необоротними матеріальними активами (далі - майно).
Суб’єкт управління з метою ефективного використання та безоплатної передачі такого майна (первісна вартість якого становить більше 50 тис. гривень) іншим суб’єктам господарювання, що належать до сфери його управління, або іншим суб’єктам управління оприлюднює отриману інформацію на власному веб-сайті.
Відсутність протягом 30 робочих днів з дня оприлюднення інформації стосовно морально застарілого та фізично зношеного майна пропозицій щодо його передачі може використовуватися під час здійснення списання такого майна як підтвердження неможливості його безоплатної передачі в установленому порядку.
http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-zed/reestri-ta-klasifikatori/klasifikatori/vidomchi-klasifikatori-informatsii-z-pi/page1
Методологічні засади
Додаткові матеріали