Державна митна служба України

Тип документа: Лист 08-1/16-03-01/7/3189

Щодо митного оформлення медичних виробів та засобів індивідуального захисту

Зареєстровано 23 березня 2020

Керівникам митниць Держмитслужби

Щодо митного оформлення медичних виробів та засобів індивідуального захисту

Законом України від 17 березня 2020 року № 530-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СOVID-19)" внесено зміни до Податкового кодексу України та Митного кодексу України

Зазначеними змінами передбачено тимчасове звільнення від оподаткування податком на додану вартість та ввізним митом операцій з ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-I9), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України (далі Перелік). Зазначений Перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 (далі - Постанова № 224).

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 226 внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України (Технічних регламентів "засобів індивідуального захисту"; "щодо медичних виробів"; "щодо медичних виробів для діагностики in vitro"; "щодо активних медичних виробів, які імплантують"). Цими змінами передбачено, що дія Технічних регламентів не поширюється на товари, включені до Переліку, та у зв'язку з цим надано право Міністерству охорони здоров'я/Державній службі України з питань праці видавати заявнику повідомлення про введення в обіг та експлуатацію окремих медичних виробів/окремих засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоїн технічних регламентів, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров'я.

В той же час, зазначені технічні регламенти є чинними і у разі, якщо їх вимоги щодо товарів, включених до Переліку виконано, це має підтверджуватися декларацією про відповідність та маркуванням знаком відповідності технічним регламентам.

Приміткою І до Перелку визначено, що коли згідно з УКТЗЕД наводяться у цьому переліку довідково. Основною підставою для звільнення від оподаткування податком на додану вартість та від сплати ввізного мета товарів, що ввозяться на митну територію України, є відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), які зазначені в переліку

Таким чином для віднесення медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень, засобів індивідуального захисту, назви яких наведено у Переліку, до товарів, необхідних для здійснення заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-I9), які звільняються віл сплати ввізного мета та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість при митному оформленні мають бути подані або декларація про відповідність зазначеним технічним регламентам або повідомлення Міністерства охорони здоров'я України/Державної служби України з питань праці про введення в обіг та експлуатацію окремих медичних виробів/окремих засобів індивідуального захисту стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров'я.

Критерієм того, що товари, включені до переліку медичною обладнання для закладів охорони здоров'я, що надають допомогу хворим на COVID-19. поставляються саме з цією метою може бути: контракт (договір) на поставку виробів, укладений між заявником і покупцем, лист-підтвердження від Департаменту охорони здоров'я або Управління охорони здоров'я державних адміністрацій, лист підтвердження від закладу охорони здоров'я, тощо. При ньому отримувач має надати гарантійний лист про цільове використання зазначених товарів.

Митне оформлення товарів, включених до Переліку, здійснюється першочергово без справляння плати за виконання митних формальностей поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для них, щодо товарів.

Керівникам митниць врахувати наведену вище інформацію при здійсненні контролю продукції відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", забезпечити неухильне виконання зазначених законодавчих та нормативно-правових актів.

Також, для врахування в роботі надсилаємо лист Міністерства охорони здоров'я України від 26.03.2020 № 25-04/8381/2-20.

Додаток: на 2 арк. у 1 прим.


Голова                                                                                                                 Максим НЕФЬОДОВ