Щодо надання першої авторизації на застосування спрощення

30 листопада
Odoo • Зображення та текст

Департаментом організації митного контролю та оформлення здійснений комплекс заходів, направлений на оперативне та якісне опрацювання питання щодо надання першої в Україні авторизації на застосування спрощення «звільнення від гарантії».

24 листопада 2022 року в.о. Голови Держмитслужби Вячеславом Демченком прийнято рішення щодо надання авторизації на застосування спрощення «звільнення від гарантії» ПАТ «Джей Ті Ітернешнл», яке стало доповненням до вже існуючих переваг (зменшення системою управління ризиками форм та обсягів митного контролю під час здійснення митного оформлення товарів, виконання митних формальностей в першочерговому порядку тощо), якими вже користується підприємство.

Наявність у підприємств авторизації на застосування такого спрощення дає йому право не надавати гарантію сплати митних платежів (документ від гаранта, грошова застава) у випадках, коли законодавством передбачена необхідність надання такої гарантії.

Положеннями Митного кодексу України передбачено, що у разі якщо підприємство має діючу авторизацію АЕО, анкета самооцінки підприємством не подається, а оцінка відповідності критеріям та умовам авторизації на застосування спрощень може не проводиться. 

Оскільки ПАТ «Джей Ті Інтернешнл» є авторизованим економічним оператором, надання авторизації «звільнення від гарантії» здійснювалось за спрощеною процедурою та у мінімальні строки, визначені Митним кодексом України.

Разом з цим звертаємо увагу, що якщо підприємства не мають авторизації АЕО вони все рівно мають право отримати авторизації на застосування спрощень після проведення відповідної оцінки. І оскільки критерії та умови надання авторизацій на застосування спрощень і авторизацій АЕО є переважно ідентичними, наявність у підприємств авторизацій на застосування спрощень в майбутньому буде хорошою практикою для отримання авторизації АЕО.

Окрім того інформуємо, що з 1 лютого 2023 року втрачають чинність пункти 5 та 6 Переліку окремих товарів, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України транзитом здійснюється без надання митним органам забезпечення сплати митних платежів, затверджених поставою Кабінету Міністрів України від 27.09.2022 № 1091. Тому рекомендуємо підприємствам завчасно подумати щодо необхідності отримання авторизацій на застосування спрощень «загальна гарантія», «загальна гарантія зі зменшенням розміру забезпечення базової суми на 50 (або 70) відсотків» та «звільнення від гарантії», а не чекати, коли відповідні пункти переліку втратять чинність.