Українська митниця на міжнародній арені: представницю Держмитслужби обрано Головою Віртуальної робочої групи ВМО з гендерної рівності

4 липня



Україна зміцнює свої позиції в міжнародній митній спільноті:  під час червневого засідання Віртуальна робоча група Всесвітньої митної організації з питань гендерної рівності та різноманітності на митниці (ВРГ ВМО ГРР) оновила свій керівний склад. Одноголосним рішенням делегатів від Європейського Союзу, країн-учасниць ВМО та структурних підрозділів ВМО новою Головою ВРГ ВМО ГРР обрана Тетяна Коржинська, представниця Держмитслужби. Віце-головою стала Намуколо Мвале з Управління доходів Замбії. 

Це призначення стало не лише визнанням професіоналізму українських фахівчинь, а й знаком зростаючої довіри до інституційного потенціалу митної служби України у впровадженні сучасних, інклюзивних підходів до управління.

До обов’язків Голови групи входить очолювання щорічних засідань ВРГ ВМО ГРР, а також модерування однієї з панельних дискусій під час щорічної віртуальної конференції мережі ВМО з гендерної рівності та різноманітності.

Відкривав засідання заступник Генерального секретаря ВМО пан Тревіньо Чапа, який відзначив включення тематики ГРР до нового Стратегічного плану ВМО на 2025-2028 роки та значне зростання активності групи - з кількох членів у 2017 році до представників із 75 країн. Також у заході взяла участь радниця Голови Держмитслужби з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Катерина Гунько.

Учасники зустрічі обговорили результати щорічного опитування митних адміністрацій щодо впровадження діагностичних інструментів із ГРР, політик рівності, запобігання насильству, підтримки балансу між роботою та особистим життям, тренінгів, а також співпраці зі стейкхолдерами. Було представлено прогрес у формуванні третього видання Збірника кращих практик, оновлення ресурсів на платформі CLiKC!, а також результати комунікаційної кампанії «Жінки в митній справі».

Митні адміністрації Чилі та Греції презентували власні ініціативи, включно з планами дій з гендерної рівності, навчальними програмами для персоналу, механізмами протидії домаганням і програмами підтримки жіночого лідерства.

Ця подія стала вагомим сигналом, що Держмитслужба є активною частиною глобального діалогу про гендерну рівність, прозорість і відповідальне лідерство.

Нагадаємо, що ВРГ ВМО ГРР – це онлайн-платформа для обміну кращим досвідом з питань просування гендерної рівності митними та правоохоронними адміністраціями.