23 листопада в Україні розпочинає роботу попередня оціночна місія ЄС щодо готовності України до приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту

22 листопада

23 листопада в Україні розпочинає свою роботу попередня оціночна місія Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD), основним завданням якої є попереднє вивчення готовності України до приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, а також надання рекомендацій для підготовки до основної оціночної місії, запланованої на лютий 2022 року. Про це повідомив директор Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби Сергій Демченко.

Odoo • Зображення та текст

Сергій Демченко повідомив, що під час візиту, який триватиме з 23 по 25 листопада 2021 року, експерти DG TAXUD мають оцінити законодавче та організаційне забезпечення спільного транзиту в Україні, застосування NCTS митницею відправлення (на кордоні) та митницею призначення, провести зустрічі з національною командою реалізації проекту щодо приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту, у тому числі службою підтримки NCTS, з представниками бізнесу та фінансових установ.

Мета попередньої оціночної місії DG TAXUD - ознайомитись із поточним станом справ та надати рекомендації для підготовки до основної оціночної місії, за результатами якої прийматиметься рішення щодо можливості приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту у 2022 році.

Як раніше зазначав Вітяніс Алішаускас, експерт EU4PFM, “Україна демонструє досить переконливі результати у запровадженні системи на національному рівні”.

Так, в Україні завершено формування необхідної нормативно-правової бази, розгорнуто необхідний технічний функціонал, передбачений режимом спільного транзиту, проведено підготовку персоналу. У системі вже зареєстровано близько 250 трейдерів, 4,5 тисячі працівників митниці, подано понад 450 декларацій. Уже понад 6 місяців працює Служба підтримки з питань NCTS https://help.customs.gov.ua. Шести компаніям присвоєно статус фінансового гаранта. 

**

Як відомо, NCTS – технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. Приєднання до Конвенції передбачено Угодою про Асоціацію між Україною ЄС. 17 березня 2021 Україна розпочала етап Національного застосування NCTS https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts. Для переходу до міжнародного застосування NCTS, Україна має приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту. 

Необхідною умовою для отримання Україною офіційного запрошення приєднатися до Конвенції є отримання Україною позитивної оцінки за результатами проведення оціночної місії Генеральним директоратом з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD), попередньо запланованої на лютий 2022 року.