Держмитслужба інформує про збільшення граничного терміну доставки товарів під процедурою спільного транзиту до митниці призначення з урахуванням ситуації на кордоні

22 листопада
Odoo • Зображення та текст

Зважаючи на блокування руху вантажних транспортних засобів через митний кордон України 17 листопада 2023 року Служба підтримки з питань NCTS Держмитслужби в рамках взаємодії направила до усіх країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту звернення щодо врахування ситуації, яка склалась на українському кордоні, при завершенні розпочатих в Україні процедур спільного транзиту, зокрема в частині можливого порушення термінів доставки через незалежні від перевізників обставини.

Звертаємо увагу бізнесу, що відповідно до частини другої статті 45 Доповнення І до Конвенції, якщо пред’явлення товарів митниці призначення відбулося після завершення терміну, встановленого митницею відправлення, суб'єкт процедури вважається таким, що дотримався терміну, якщо він або перевізник доведе належним чином митниці призначення, що затримка сталася не з його вини.

Додатково інформуємо, що для забезпечення можливості встановлення митницею відправлення триваліших термінів доставки товарів при їх поміщенні під процедуру спільного транзиту Держмитслужбою збільшено граничний термін доставки до митниці призначення. Таким чином, термін пред’явлення товарів наразі може визначатись в межах діапазону до 60 днів.

У разі виникнення проблемних питань при пред’явленні товарів під процедурою спільного транзиту митниці призначення представникам компаній рекомендується звертатись до служб підтримки відповідних країн та додатково інформувати Службу підтримки з питань NCTS Держмитслужби. 

Нагадуємо, що контактні дані служб підтримки країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту розміщено у підрозділі Служба підтримки розділу Спільний транзит (NCTS) на офіційному вебсайті Держмитслужби - https://bit.ly/3E0XJ0R