Розпочалася системна підготовка працівників митниці до роботи в Новій комп’ютеризованій транзитній системі (NCTS)

3 грудня

З початку грудня розпочалася системна підготовка працівників митниці до роботи в Новій комп’ютеризованій транзитній системі (NCTS). 

Навчання посадових осіб митниць відбуватиметься на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби за затвердженою програмою, і до кінця 2021 року охопить всіх посадових осіб митниць Держмитслужби, які виконують митні формальності з товарами та транспортними засобами, що переміщуються через митний кордон України. 

Програма передбачає 2 тижні самостійного дистанційного навчання та 2 дні – навчання в режимі онлайн тренінгу. Близько 60 працівників Волинської, Київської та Координаційно-моніторингової митниць зараз проходять таке навчання та завершать його наприкінці грудня 2020. Усі посадові особи митниць, які проходять підготовку, матимуть доступ до навчальних матеріалів курсу, в тому числі й до відеоуроків.

За словами Аліни Брендак, координатора Національної транзитної системи в Україні, керівника відділу розвитку міжнародної транзитної системи Департаменту розвитку митної справи та контролю діяльності Держмитслужби, першими пройдуть навчання представники митниць на західному кордоні, однак у складі кожної з навчальних груп будуть також по 1-2 представника з кожної митниці. «Це дасть можливість кожній митниці якомога скоріше мати в своєму складі експертів, які володіють інформацією про роботу NCTS», - зазначила вона.

Вона також наголосила, що уже пройшли навчання перші 40 посадовців Волинської та Київської митниць, які беруть участь у І етапі пілотного проекту щодо застосування NCTS. Цей етап стартував у листопаді 2020 і триватиме до 16 січня 2021.  

Як уже повідомлялося, запуск NCTS в повному обсязі у національному масштабі очікується орієнтовно у березні-квітні 2021 року. Розпочати процес приєднання до міжнародної Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) Україна планує наприкінці 2021 року.

Також повідомлялося, що Держмитслужба розробила докладну покрокову інструкцію https://customs.gov.ua/documents/pro-zaprovadzhennia-pilotnogo-proiektu-z-testuvannia-roboti-natsionalnoyi-elektronnoyi-tranzitnoyi-sistemi-153#scrollTop=0 для бізнесу щодо заповнення декларацій у системі NCTS. 

Теги: