Семінар про запровадження NCTS відбувся для представників Американської торгової палати

2 березня

2 березня відбувся другий онлайн-семінар для бізнесу на тему «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Практичні питання застосування NCTS», організований Держмитслужбою та Міністерством фінансів спільно з Програмою ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). Його учасниками стали представники Американської торгової палати (АСС). 

Odoo • Зображення та текст

Спікерами виступили: Сергій Демченко, директор Департаменту розвитку митної справи та контролю діяльності Держмитслужби; Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, начальник відділу спеціальних транзитних спрощень Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби; Костянтин Більчук, експерт EU4PFM.

Серед учасників також були представники Команди підтримки реформ Держмитслужби (RST SCS).

Сергій Демченко запросив усіх охочих представників бізнесу взяти участь у пілотному проєкті застосування NCTS, який триває в Україні. 

Держмитслужба має намір продовжити серію семінарів і для інших бізнес асоціацій, щоб зробити процес переходу на систему спільного транзиту максимально зрозумілим для бізнесу.    

Перший семінар з питань спільного транзиту відбувся 17 лютого для членів Європейської бізнес асоціації (ЕBA). Відео семінару тут: https://youtu.be/6bjOfDhLvzw.

***

Як уже повідомлялося, у листопаді 2020 Україна розпочала процес запровадження режиму спільного транзиту. NCTS – технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. Запровадження NCTS відбуватиметься у три етапи: пілотний проект, національне застосування та міжнародне застосування NCTS. На офіційному сайті Держмитслужби створено спеціальний розділ https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts, а також передбачено проведення семінарів для бізнесу. 


Теги: