“Для нас важливо отримати фідбек від бізнесу та почути реакцію на нововведення, що впроваджує Держмитслужба. Тому що саме бізнес наповнює бюджет та, як наслідок, фінансує оборонний сектор”, - Владислав Суворов

22 серпня

Представники бізнесу, що входять до складу Американської торговельної палати в Україні, зустрілися з провідними фахівцями української митниці, очолював яких Владислав Суворов, заступник Голови Держмитслужби. 

На порядку денному - стійкість бізнесу, його спроможність продовжувати діяльність під час війни та комунікація з митницею для підтримки тривалого партнерства. 

У контексті цього Владислав Суворов презентував основні досягнення, плани та зміни, що очікуються найближчим часом. Зокрема, поінформував присутніх про перебіг створення нового Митного Кодексу України, над розробкою якого наразі працюють 15 експертних команд з представників Мінфіну, Держмитслужби у співпраці з Офісом підтримки реформ та проєктом EU4PFM. 

Також детально зупинився на важливих напрямках роботи митниці, які цікавлять насамперед представників бізнесу:

- реалізація змін у межах Нацстратегії доходів до 2030 року та синхронізація її положень з розвитком концепції Митного союзу ЄС;

- впровадження ІТ систем та їх інтеграція до митних систем Європейського Союзу;

- консолідація зусиль з міжнародними партнерами у протидії корупції, надання Держмитслужбі статусу правоохоронного органу, розвитку інституту авторизованого економічного оператора та обмін інформацією із іноземними митними адміністраціями.

Бізнес матиме значні переваги при оформленні товарів на кордоні саме внаслідок обміну розширеною інформацією між митницями та отримання статусу АЕО-Б (про безпеку та надійність). Наразі в Україні тільки два підприємства мають цей статус, утім для початку переговорів з ЄС необхідна кількість таких авторизацій - 10. Водночас 54 компанії мають статус АЕО-С, та вже користуються відповідними перевагами і спрощеннями.

З боку представників Палати здебільшого піднімалися питання для обговорення щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності, проходження оцінки відповідності на застосування спрощень та отримання статусу АЕО, практичні аспекти застосування спрощень у рамках процедури спільного транзиту. 

Окремо компанії-члени Палати - виробники тютюнових виробів - зупинилися на проблемі обігу в Україні рідин ароматизаторів для куріння, одним з каналів постачання яких може бути нелегальний імпорт. Разом з тим, зазначені представники констатували практичну відсутність систематичної проблеми щодо нелегального імпорту сигарет в Україну. 

Віце-президент Американської торговельної палати в Україні Тетяна Прокопчук зазначила, що попри війну та її наслідки, 85% компаній-членів Палати наразі працюють на повну потужність. Тому комунікація 24/7, яку зараз забезпечує митниця, є важливою та цінною з огляду на обставини. 

Наприкінці зустрічі домовилися про розширення взаємодії з питань застосування спрощень, роботи з правовласниками, цифровізації тощо.

Вдячні команді Американської торговельної палати в Україні за конструктивний діалог та результативне партнерство!