Цифри надходжень до бюджету за липень та в цілому за 7 місяців 2021 року показують стабільне зростання показників усіх видів митних платежів і перевиконання планових індикативних показників.
Так прокоментував підсумки липня та 7-ми місяців поточного року заступник Голови Державної митної служби України Сергій Звягінцев.
За результатами роботи протягом липня п.р. до державного бюджету України забезпечено перерахування митних та інших платежів у сумі 39,4 млрд грн, що становить 103% від планового показника, понад плановий показник забезпечено 1,3 млрд грн.
При цьому план надходжень на липень 2021 року було збільшено на 1,3 млрд грн, а згодом листом Міністерства фінансів України – ще на 3 млрд грн, тобто, в сумі – на 4,3 млрд грн.
Фактичні надходження у липні 2021 році порівняно з відповідним періодом 2020 року в цілому зросли на 26% або на 8 млрд грн.
У доларах США надходження у липні п.р. склали 1,4 млрд, що на 26% або на 0,3 млрд більше надходжень у липні 2020 року (1,1 млрд).
Внаслідок зниження середнього валютного курсу у липні п.р., в порівнянні з липнем 2020 року, умовні недонадходження митних платежів склали 0,15 млрд грн.
Прим. Законом України «Про Державний бюджет на 2021 рік» закладено річний середній курс долара США на рівні 29,1 грн за долар США. Фактично середній курс долара у липні США склав 27,20 грн за долар США.
Як підкреслив заступник Голови Держмитслужби, у липні зросли показники всіх без винятку видів митних платежів: і ввізного та вивізного мита, і акцизу, і ПДВ, і інших платежів.
Зокрема, за результатами аналізу економічних показників оподаткованого імпорту, в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, спостерігаються наступні зміни:
• збільшення вагових обсягів оподаткованого імпорту на 0,7% (з 5,3 млн тонн до 5,4 млн тонн);
• збільшення обсягів оподаткованого імпорту товарів в доларах США на 29% або на 1,25 млрд дол. США (з 4,23 млрд дол. США до 5,48 млрд дол. США);
• податкове навантаження на одиницю ваги оподаткованого імпорту збільшилось на 24% (з 0,22 $/кг до 0,27 $/кг).
Основні бюджетоформувальні товари у липні 2021 року:
- нафтопродукти (7,3 млрд грн)
- легкові автомобілі (4,9 млрд грн)
- гази нафтові (1,6 млрд грн)
- вугілля кам’яне (1 млрд грн)
За результатами проведеного аналізу простежується зменшення обсягів ввезення деяких товарів, що зменшило позитивну динаміку показників ввізного мита:
- Монітори та проєктори (193 млн грн)
- Електрогенераторні установки (29 млн грн)
- Парові турбіни (0,8 млн грн)
- Абрикоси, вишні (107 млн грн)
- центрифуги (133 млн грн)
Разом з тим, існує низка об’єктивних чинників, які призводять до зменшення надходжень митних платежів до бюджету:
- невідповідність фактичного обмінного курсу «прогнозному»;
- встановлення додаткових пільг на товари необхідних для подолання COVID-19 ;
- виконання міжнародних зобов’язань України у частині чергового зниження ставок ввізного мита в рамках угод про вільну торгівлю, укладених Україною з країнами ЄС, ЄАВТ, СНД, Канадою, Македонією, Чорногорією, Британією, Грузією, Ізраїлем
- вплив обмежувальних заходів у торгівлі
Державною митною службою України здійснюються заходи спрямовані на забезпечення своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних та інших платежів до державного бюджету, повідомив Сергій Звягінцев.
Як повідомлялося, за 7 місяців 2021 року Держмитслужба забезпечила в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року збільшення митних платежів на 65 млрд грн (або на 36%) та перевиконала план на 17 млрд грн.