Одеські митники виявили так званий «чорний кокаїн» на 15 млн гривень

1 листопада
Odoo • Зображення та текст

До Одеського порту з однієї із країн Південної Америки на адресу українського підприємства надійшло 2 контейнери зі шлаком.

Нехарактерність товару з нарконебезпечного району привернула увагу митників. 

За результатами аналітично-пошукової роботи було проведено митний огляд зазначених контейнерів спільно з представниками Служби безпеки України та прикордонниками із залученням Марселя, службового собаки одеських митників.

Під час огляду було  відібрано кілька мішків. Вони знаходилися в палетах, на які спрацював Марсель. У мішках була порошкоподібна речовина сіро-чорного кольору із парфумованим запахом. 

За висновками експертів це так званий «чорний кокаїн». Одне з ноу-хау наркодилерів, спрямоване на утруднення виявлення завдяки ароматизації та маскування під промисловий шлак сучасним складним хімічним процесом. Воно набирає поширення в Європі, а в Україні митними органами виявлено вперше. 

Слід зазначити, що зі шлаку наркотик виділяється шляхом хімічного очищення майже без втрати якості.

Експертами у відібраних з цих мішків зразках виявлено майже 4 кг кокаїну в перерахунку на чисту речовину. Експертиза решти вилученого вантажу триває.

За інформацією правоохоронців, наркоділки планували реалізувати в Україні тільки незначну частину кокаїну. Решта – призначалася для переміщення невеликими партіями до країн ЄС.

Заходи з блокування контрабандного каналу проводилися спільно із Службою безпеки України, Нацполіцією та Держприкордонслужбою під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.