Визначено заходи з посилення боротьби з контрабандою на Одеській митниці

23 квітня

Одеська митниця Держмитслужби розробляє детальний план посилення боротьби з контрабандою у порядку виконання Рішення Ради національної безпеки й оборони України від 2 квітня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Зокрема на нараді під головуванням заступника Голови Держмитслужби Руслана Черкасського 16 квітня було визначено перелік заходів, які сприятимуть протидії контрабанді та порушенням митних правил в зоні діяльності Одеської митниці, а також ухвалено рішення про розробку до 23 квітня плану заходів щодо виконання Рішення РНБО в частині відповідальності Одеської митниці.

Серед таких заходів, визначених першочерговими, – впровадження системної практики отримання від представників контейнерних ліній розгорнутої попередньої інформації про надходження товарів у контейнерах, з вказанням детального опису товару, створення бази правопорушників митних правил в зоні діяльності митниці, тощо.

Окрім цього, Одеська митниця посилить контроль за операціями суден закордонного плавання, які надходять у зону діяльності митного поста "Ізмаїльський" Одеської митниці Держмитслужби з вантажем «паливо», в т.ч. у взаємодії з Енергетичною митницею Держмитслужби.

Також планується провести аналіз митних оформлень за рішеннями судів у частині визначення митної вартості для подальшої передачі інформації до Департаменту митних платежів, митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД та Юридичного Департаменту Держмитслужби.

Додатково фахівці вивчать правомірність наказів, якими затверджені межі територій та акваторій пунктів пропуску, пунктів контролю для морського сполучення на територіях та акваторіях морських портів, розташованих в зоні діяльності Одеської митниці Держмитслужби. А Департамент з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації розгляне питання щодо створення та введення в експлуатацію ПІК "Морський пункт пропуску" з метою посиленням контролю за достовірністю декларуванням товарів, що переміщуються в контейнерах.

"Одним з найважливіших завдань, які сьогодні стоять перед Держмитслужбою, є організація системної роботи у напрямку протидії порушенням митних правил та боротьби з контрабандою. Я закликаю всіх співробітників митниці застосовувати всі знання та досвід у боротьбі з цим ганебним явищем", - зазначив Р. Черкасський.