Волинська митниця запобігла незаконному ввезенню м'ясопродуктів, які могли бути заражені небезпечним вірусом

16 вересня
Odoo • Зображення та текст

Так, в Україну заїхали вантажівки з м’ясними продуктами на понад 3 млн грн, відправником яких  була польська компанія, а країною походження було зазначено Республіку Польща, про що свідчили надані до митного контролю ветеринарні сертифікати.

У результаті митних оглядів транспортних засобів у працівників митниці виникли підозри щодо автентичності документів на згаданий товар. Відповідно до офіційної інформації, вищевказані ветеринарні сертифікати були фальшивими, оскільки вони були виписані ветеринарним лікарем, з яким на момент їх видачі було розірвано договір.

Відправником вантажу було підтверджено експорт м'ясопродукції, проте країною походження товару, згідно з наданими ним копіями ветеринарних сертифікатів, були Республіка Франція та Федеративна Республіка Німеччина.

‼️У минулому році Держпродспоживслужба попереджала про випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) серед диких свиней у Німеччині.

Відтак, наразі до України заборонено ввезення з Німеччини та окремих воєводств Польщі тварин, що належать до родини свиневих, таясових та тапірових, генетичного матеріалу, продуктів з них.

Вищевказані обставини свідчать про подання до митного контролю та митного оформлення товаросупровідних документів (ветеринарних сертифікатів), отриманих незаконним шляхом та таких, що містять неправдиві дані щодо відправника товарів та країни походження товарів.

За даними фактами митниками було складено 6 протоколів про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України на загальну суму понад 3 мільйони гривень.