10 серпня у Держмитслужбі відбувся круглий стіл з питань реалізації заходів щодо надання підприємствам авторизацій на застосування спрощень

11 серпня
Odoo • Зображення та текст

У круглому столі взяли участь представники Держмитслужби, Офісу підтримки реформ Мінфіну (RST Мінфіну), Програми ЄС з управління державними фінансами (EU4PFM) та близько 120 представників бізнесу та профільних асоціацій. 

Захід проведений у контексті втрати чинності 7 листопада 2023 року окремих положень Митного кодексу України щодо можливості митного оформлення товарів без їх пред’явлення митним органам. 

Тому Держмитслужба рекомендує бізнесу отримувати спрощення, передбачені  Митним кодексом України та Конвенцією про процедуру спільного транзиту, які  дозволять здійснювати оформлення товарів на авторизованих об'єктах, що за своєю суттю є аналогом тих спрощень, які підприємства використовують на сьогоднішній день.

Тож під час заходу детально зупинилися, зокрема, на питаннях надання підприємствам статусу АЕО, авторизацій на застосування спрощень та питаннях щодо транзитних спрощень, а також новаціях, запроваджених Законом 3229-IX.

В.о. Голови Держмитслужби Сергій Звягінцев зазначив, що такі зустрічі з бізнес-спільнотою дозволять відшукати спільні рішення у проблемних питаннях, які виникають при реалізації ще нових для бізнесу інструментів, що передбачені Митним кодексом України та Конвенцією про процедуру спільного транзиту.

На сьогодні Держмитслужба відзначила значне зростання кількості заяв на надання спрощень після початку дії 1 жовтня 2022 року Закону України 2510-ІХ від 15.08.2022. З моменту прийняття зазначеного закону вже подано 67 заяв, половина з них у червні-серпні (для порівняння до набрання чинності Законом 2510-ІХ майже за три роки до Держмитслужби надійшло всього 20 заяв). Ідентична ситуація спостерігається по кількості заяв на отримання спрощень в рамках Конвенції про процедуру спільного транзиту.

По завершенню зустрічі сторони домовилися продовжити комунікацію, зокрема між Держмитслужбою та бізнесом в межах робочих зустрічей, семінарів та консультацій з практики запровадження європейської системи митних спрощень.

Odoo • Зображення та текст
Odoo • Зображення та текст
Odoo • Зображення та текст
Odoo • Зображення та текст