Зокрема, питання порядку денного стосувалися останніх заходів, реалізованих у напрямку зміцнення інституційної спроможності Держмитслужби та інтеграції української митниці в європейський митний простір, майбутнього перезавантаження органу, напрацювань у сфері міжнародного митного співробітництва та реалізації Антикорупційної програми.
Окремо мова йшла про успішне відновлення контейнерного сполучення з портами Великої Одеси. Представники бізнесу зазначили, що завдяки консолідованій позиції всіх зацікавлених сторін контейнеровози регулярно заходять у порти і українська продукція, в тому числі й аграрна, має змогу експортуватися традиційним способом - морем.
Очільник Держмитслужби Сергій Звягінцев поінформував представників бізнесу про ініціативи відомства, на реалізацію яких можна очікувати в найближчому майбутньому. Зокрема, про запровадження електронного журналу пункту пропуску, перспективи посилення напряму міжнародного співробітництва Держмитслужби і обміну інформацією з країнами-партнерами , результати у розбудові митної інфраструктури на західному кордоні тощо.
Крім цього, Сергій Звягінцев анонсував роботу над комплексним мережевим рішенням для пунктів пропуску на українському кордоні, яке передбачає інтелектуальний відеонагляд в режимі реального часу, повний запис даних і об’єднання всіх методів контролю в одну аналітичну систему виявлення ризикових операцій.
«Такий підхід сприятиме підвищенню ефективності виявлення правопорушень на кордоні, при цьому зменшуючи корупційні ризики», - зазначив він.
Щодо окремих питань, піднятих на засіданні, сторони домовились про проведення додаткових робочих зустрічей і консультацій. Загалом представники Громадської ради позитивно оцінили якість комунікації між бізнесом та Держмитслужбою, зазначивши, що суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності завжди отримують необхідні роз’яснення.
Дякуємо активним представникам бізнесу за підтримку у посиленні інституційної спроможності Держмитслужби та внесок у покращення економічної ситуації в Україні.