Блиск без обману: в об’єктиві боротьба з підробками ювелірних виробів, прикрас та годинників

29 квітня
Odoo • Зображення та текст

Контрафакт шкодить не лише власникам об’єктів права інтелектуальної власності, але і становить серйозну небезпеку здоров’ю людей. Як правило, місце виробництва і походження матеріалів, з яких виготовляються підробки, невідомі.

Ювелірна продукція завжди приваблювала охочих до підробки. Останнім часом контрафакт у цій категорії товарів виготовляється настільки якісно, що без спеціальних знань його ідентифікувати досить складно. Вектор України до європейської інтеграції, а тим самим виконання вимог Регламенту (ЄС) № 608/2013, імплементованого в митне законодавство України, зобов’язує митників володіти глибокими актуальними знаннями та вміло розрізняти оригінальні товари від підробки, а в разі виникнення підозри щодо порушень прав інтелектуальної власності, призупиняти митне оформлення таких товарів.

Так сьогодні, 29 квітня, уповноважені представники власників всесвітньо відомих брендів провели черговий тренінг для українських митників. Об’єктами детального дослідження стали ювелірні вироби з дорогоцінним камінням італійської компанії BULGARY S.P.A, прикраси із кристалами преміум класу ювелірного дому SWAROVSKI та прикраси із золота і срібла ювелірного дому PANDORA.

Під час тренінгу Олександра Сорока, представниця ювелірних домів SWAROVSKI і PANDORA, та Олег Жухевич, уповноважений компанії BULGARY S.P.A, звернули увагу на ключові ознаки оригінальних виробів, які дають змогу відрізнити їх від підробки. 

Експерти продемонстрували учасникам типові зразки контрафактної продукції, а також поділилися інформацією про особливості, на які першочергово слід звернути увагу при ідентифікації виробів. 

Держмитслужба у співпраці з міжнародними та національними партнерами продовжує роботу над підвищенням професійних компетенцій митників, оскільки такі навчальні заходи є важливою складовою системної боротьби з незаконним переміщенням через митний кордон України товарів, що порушують права інтелектуальної власності.

Незмінним партнером Держмитслужби у проведенні тренінгу, за технічної підтримки якого відбувся сьогоднішній захід, є Програма ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). 

Повага до держави є наслідком високого рівня усвідомлення правил суспільством. Підробки існують до того часу, допоки існує в них потреба.