Делегація Державної митної служби України взяла участь у роботі 137-го засідання Ради Всесвітньої митної організації

14 грудня

137 засідання Ради ВМО відбулось з 10 по 12 грудня у форматі відеоконференції. Українську делегацію очолював заступник Голови Державної митної служби України Владислав Суворов.

Під час засідання заслухали звіти декількох Комітетів ВМО, обговорювались актуальні питання ролі сучасної митниці в протидії пандемії COVID-19. За результатами обговорення прийнято Резолюцію Ради ВМО щодо ролі митних адміністрацій при переміщенні через кордон ситуаційно-критичних ліків і вакцин. 

Також під час засідання Рада ВМО ухвалила Декларацію про гендерну рівність і різноманітність на митниці. Документ наголошує на важливості зусиль, яких необхідно докласти, щоб митні адміністрації стали більш інклюзивними. Рада ВМО підкреслила, що гендерна рівність є одним з ключових моментів для забезпечення ефективних та якісних послуг на митницях, тому важливо враховувати та контролювати цю складову. 

Крім того, Рада схвалила низку робочих документів: про вільні зони, економіку малих острівних країн, поводження з небезпечними вантажами.

Під час сесії відбулись вибори директора з питань тарифів і торгівлі, ним став Константінос Кайопулос (Греція). Також був обраний Голова Ради (на період з грудня 2020 року по червень 2021 року) – шейх Ахмед Аль Халіфа (Бахрейн).

Довідково: Всесвітня митна організація, ВМО (World Customs Organization, WCO) – міжнародна міжурядова організація зі штаб-квартирою в Брюсселі (Бельгія). Її завданням є підвищення ефективності та результативності митних адміністрацій. Сьогодні ВМО представляє 183 митні адміністрації у світі.