Державна митна служба України отримала обладнання, необхідне для початку роботи «митного безвізу»

21 вересня

Програма ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) продовжує допомагати українській митниці інтегруватися в європейський митний простір. Цього разу проект надав українській митниці понад 200 сучасних баркодрідерів для зчитування даних з митних декларацій. Вже зараз сканери прямують до пунктів пропуску, де будуть інтегровані в ІТ-систему митниці. У відповідності до Конвенції про процедуру спільного транзиту, до якої наразі приєднується Україна, митні декларації мають містити штрих-код, за допомогою якого можливо швидко знайти декларацію в системі. Фактично, митникам необхідно лише просканувати рідером бар-код на декларації, що значно прискорює проходження всіх процедур.

Odoo • Зображення та текст

«Держмитслужба вдячна за постійну підтримку проекту NCTS з боку EU4PFM. Наші європейські колеги завжди готові підтримати ініціативи, направлені на спрощення і прискорення митних формальностей. А спільний транзит - це один з інструментів такого спрощення», - зазначив директор Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби Сергій Демченко.

«Оснащення українських митниць сучасними баркодрідерами – це важливий крок до якнайскорішого впровадження в Україні всіх євроінтеграційних заходів, спрямованих на мінімізацію часу і сил при перетині кордону. Процес займає лічені хвилини», – прокоментував Вітяніс Алішаускас, ключовий міжнародний експерт EU4PFM із питань митниці.