Державна митна служба взяла участь у спільній нараді щодо протидії контрабанді в Офісі Генпрокурора

30 квітня

29 квітня 2021 року відбулась спільна нарада керівників і уповноважених працівників правоохоронних та інших компетентних органів щодо протидії контрабанді.

У заході брали участь голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, перший заступник Голови СБУ Василь Малюк, виконувач обов’язків Директора ДБР Олексій Сухачов, заступник Голови Державної митної служби Руслан Черкасський, Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко, Голова Державної фіскальної служби Олександр Мельник, Перший заступник Голови Національної поліції України Євген Коваль, Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, та уповноважені особи від інших профільних органів.

Odoo • Зображення та текст

Учасники обговорили ситуацію у сфері протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України, порушень митного законодавства і питання взаємодії правоохоронних та державних органів.

Заступник Генпрокурора Олексій Симоненко підкреслив, що, незважаючи на прийняті на засіданні РНБО 2 квітня персональні санкції проти найбільших українських контрабандистів та пов’язаних з ними юридичних осіб, «через відсутність кримінальної відповідальності за товарну контрабанду, в т. ч. підакцизних товарів, передусім тютюнових виробів, слідчі підрозділи правоохоронних органів держави наразі не мають можливості ефективно протидіяти цьому ганебному явищу. Контрабанда - це системна проблема, для вирішення якої необхідно спрямувати зусилля всіх правоохоронних та інших державних органів».

Заступник Голови Державної митної служби України Руслан Черкасський повідомив учасників наради про результати діяльності Держмитслужби за основними напрямками, стратегію реформування служби та розроблені пропозиції змін до законодавства в галузі митної справи. Вказана стратегія передбачає комплекс заходів, спрямований на підвищення спроможності митних органів протидіяти порушенням митного законодавства та зменшення корупційних ризиків і людського фактору.

Учасники наголосили на необхідності посилення взаємодії між усіма уповноваженими та правоохоронними органами та обміну між базами даних митної, прикордонної,  податкової служб.