Держмитслужба отримала перекладений на державну мову текст Митної конвенції про міжнародні перевезення із застосуванням книжки МДП

22 вересня
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні, 22 вересня, відбулася зустріч в.о. Голови Держмитслужби Сергія Звягінцева з представниками Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) на чолі з Віцепрезидентом Володимиром Баліним.

Odoo • Зображення та текст


Завдяки тісній співпраці двох інституцій Державна митна служба України тепер має перекладений на державну мову текст Митної конвенція про міжнародні перевезення із застосуванням книжки МДП (Конвенція МДП 1975 р.), який в установленому порядку буде направлений до Міністерства закордонних справ України з метою надання йому статусу офіційного, а в подальшому - до Міністерства юстиції України для включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів та для опублікування у засобах масової інформації.

На сьогодні Конвенція МДП відіграє одну із провідних ролей при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень вантажів та гарантує митним органам сплату митних платежів у разі недоставки товарів. 

Конвенція МДП на державній мові останній раз була оприлюднена в засобах масової інформації в 2007 році.

За цей час Конвенція МДП зазнала певних змін та доповнень, які публікуються на вебсайті ЄЕК ООН трьома офіційними мовами конвенції: англійською, французькою та російською. Загалом, від 1975 року, було прийнято більше ста змін до даного документу.

Відсутність актуалізованої української версії конвенції ускладнювала роботу з її текстом, у зв’язку з чим посадовими особами митниць переважно використовувалася російськомовна версія, що в умовах російської агресії є неприйнятним.

Odoo • Зображення та текст

В рамках зустрічі Сергій Звягінцев подякував за такий важливий обсяг виконаної роботи та наголосив, що Держмитслужба завжди відкрита до діалогу.

В свою чергу Володимир Балін зауважив, що кропітка праця над перекладом актуальної версії тривала більше року в тісній співпраці з уповноваженими особами Держмитслужби.

За результатами зустрічі сторони домовились про подальшу, не менш продуктивну, співпрацю та взаємну підтримку як на внутрішніх, так і на міжнародних майданчиках з метою належного функціонування Конвенції МДП на території України та цифровізації перевезень МДП.