Держмитслужба спільно з правоохоронцями ліквідувала транскордонну злочинну мережу з виробництва фальсифікованих пестицидів

15 липня

За інформацією Державної митної служби України правоохоронці викрили масштабну злочинну мережу, яка займалася виготовленням та розповсюдженням підроблених агрохімікатів під виглядом продукції відомих міжнародних брендів.

У межах спецоперації, яка проводилася Департаментом боротьби з наркозлочинністю та слідчими Головного слідчого управління Нацполіції за участі Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора у 12 регіонах України було проведено 89 обшуків, під час яких було вилучено понад 175 тонн контрафакту та сировини, обладнання, етикетки, «чорну» бухгалтерію, 9 млн грн готівкою та 20 автомобілів. Загальна вартість вилученого – понад 100 млн грн.

Встановлено 8 організованих злочинних груп, наразі правоохоронцями проводяться заходи, необхідні для їх притягнення до відповідальності.

У ході спецоперації встановлено, що підпільне виробництво контрафактних пестицидів працювало у промислових масштабах. Сировину з високим вмістом отруйних речовин постачали з Китаю, а готову продукцію збували через інтернет-магазини, логістичні компанії, у тому числі до країн ЄС.

У Київській та Одеській областях працювали підпільні цехи, що виготовляли підроблені етикетки, голограми та інструкції з логотипами провідних європейських і американських компаній. У Харківській області було налагоджене виробництво тари для фасування продукції.

З березня по липень 2025 року учасники схеми встигли виготовити понад 400 тонн контрафактних агрохімікатів, очікуваний прибуток від їх реалізації міг перевищити 200 мільйонів гривень.

Оскільки зловмисники планували розповсюджувати контрафактну продукцію не лише в Україні, але й на території ЄС, до їх викриття та ліквідації злочинної мережі були залучені представники Європейського управління з питань запобігання зловживанням і шахрайству (OLAF), а також правоохоронні органи Румунії.

Держмитслужба продовжує взаємодію з усіма компетентними органами з метою недопущення незаконного транспортування контрафактної продукції через державний кордон. Заходи для припинення обігу фальсифікованих агрохімікатів продовжуються.

Триває досудове розслідування за фактами шахрайства, незаконного обігу отруйних речовин та порушення прав інтелектуальної власності (ч. 5 ст. 190, ч. 4 ст. 321, ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України).