Держмитслужба взаємодіє з митними органами Польщі для пошуку шляхів вирішення ситуації з блокуванням кордону

10 листопада
Odoo • Зображення та текст

У зв’язку із блокуванням шляхів під’їзду до окремих пунктів пропуску на українсько-польському кордоні Державна митна служба України вживає ряд заходів, направлених на інформування перевізників та інших суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо організації пропуску транспортних засобів.

 
Окремо на виконання Меморандуму про запровадження Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько – польському кордоні з метою забезпечення ритмічності пропускних операцій, Волинською та Львівською митницями Держмитслужби задля врегулювання ситуації та уникнення подальшого накопичення транспортних засобів на під’їзних шляхах пунктів пропуску, застосовані І-ІІІ рівні Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій, а саме проведено консультації на рівні керівників відповідних митниць України та Польщі.

Втім, за позицією польської сторони, вирішення проблем страйкуючих знаходиться поза межами компетенції митних органів Польщі.

Вчора, 9 листопада, в. о. Голови Держмитслужби Сергій Звягінцев звернувся письмово до Голови Державної Адміністрації доходів Республіки Польща для врегулювання проблемної ситуації, яка склалася у трьох пунктах пропуску на державному кордоні України, з проханням термінового вжиття заходів та особистого втручання у вирішення питань щодо забезпечення ритмічності функціонування пунктів пропуску «Ягодин – Дорогуск», «Краківець – Корчова», «Рава-Руська – Хребенне».

Довідково:

На українсько – польській ділянці державного кордону відкрито 8 пунктів пропуску для автомобільного сполучення з такими особливостями функціонування:

1. «Ягодин – Дорогуск» - тільки вантажні транспортні засоби більше 7,5 т;
2. «Устилуг – Зосин» - транспортні засоби до 7,5 т і порожні транспортні засоби без обмежень за ваговими показниками;
3. «Рава Руська - Хребенне» - обмеження відсутні;
4. «Краківець – Корчова» - обмеження відсутні;
5. «Шегині – Медика» - обмеження відсутні;
6. «Грушів - Будомеж» - тільки для транспортних засобів до 7,5 т;
7. «Угринів - Долгобичів» - тільки для транспортних засобів до 7,5 т;
8. «Смільниця - Кросценко» - тільки для транспортних засобів до 7,5 т.

На даний момент відбувається блокування шляхів польськими перевізниками:

- біля пункту пропуску «Ягодин – Дорогуск» - як у напрямку в’їзду в Україну, так і у напрямку виїзду;
- біля пункту пропуску «Рава Руська - Хребенне» - як у напрямку в’їзду в Україну, так і у напрямку виїзду;
- біля пункту пропуску «Краківець - Корчова» - лише у напрямку в’їзду в Україну, в напрямку виїзду з України рух вільний.

Усі інші пункти пропуску працюють у штатному режимі.

Польські перевізники блокують рух виключно великотоннажних транспортних засобів.

У зв’язку з блокуванням спостерігається зростання черг як перед пунктами пропуску, так і електронної черги транспортних засобів як на в’їзд, так і на виїзд з України.

За інформацією польської сторони, станом на 09:00 10 листопада черга на виїзд з Польщі перед пунктом пропуску «Ягодин – Дорогуск» становила близько 1300 транспортних засобів, «Рава Руська - Хребенне» - 550 та «Краківець - Корчова» - 520 транспортних засобів.

Варто зазначити, що протестувальники здійснюють пропуск вантажних транспортних засобів, які переміщують гуманітарну допомогу та паливо. Вантажівки з іншими товарами пропускаються від 1 до 3 одиниць на годину.