Держмитслужба взяла участь у 138 сесії Ради ВМО

25 червня

24 червня стартувала 138 сесія Ради Всесвітньої митної організації. 

Проведення 138 сесії заплановано з 24 по 26 червня цього року. Під час чергового засідання Ради ВМО планується обговорення питань розвитку інституційної спроможності митниць країн світу, торгівельні питання та питання тарифів, зокрема, правила визначення митної вартості, походження товарів, оцінка, номенклатура та класифікація

Україну представляє делегація у складі: Суворов Владислав, заступник Голови Державної митної служби України та Князевич Микола, в.о. директора Департаменту міжнародної взаємодії Державної митної служби України.

В рамках виступу Владислав Суворов відмітив важливість того, що Державна митна служба України має можливість застосовувати глобальні ініціативи та рекомендації ВМО з розвитку митної справи, вивчати досвід та кращі практики діяльності митних служб країн світу, розвивати свої інституційні спроможності.

Також Голова української делегації відмітив, що на сьогодні здійснюється підготовка до запровадження в Україні Глобальної програми сприяння міжнародній торгівлі (Програма GTFP). За результатами оціночної місії ВМО визначені подальші напрями співпраці. Також підготовлено Тристоронній меморандум між ВМО, Держмитслужбою та Секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO, партнерська організація) про співробітництво в рамках Програми GTFP.

Для Державної митної служби України, яка перебуває у стані реформування діяльності митниць і надає важливого значення виконанню міжнародних зобов‘язань, підтримка з боку ВМО є своєчасною.

Заступник Голови  Державної митної служби України, Владислав Суворов, запросив Генерального секретаря Всесвітньої митної організації доктора Куніо Мікурія відвідати Україну з візитом у липні 2021 року для ознайомлення з реформами, що відбуваються в Державній митній службі України та планування подальшого розвитку співробітництва. В свою чергу, Куніо Мікурія подякував за запрошення та відзначив, що такий візит буде чудовим прикладом взаємодії між адміністрацією ВМО та митними адміністраціями країн-членів ВМО.