Держмитслужбою у взаємодії з експертами Програми з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM) проведений навчальний вебінар з представником компанії «Kia Corporation Ltd.», присвячений ідентифікації оригінальних та контрафактних товарів

9 жовтня
Odoo • Зображення та текст

У межах започаткованого у 2023 році циклу щомісячних вебінарів з питань захисту майнових прав інтелектуальної власності Держмитслужбою та проектом EU4PFM проводяться навчальні заходи з метою удосконалення діяльності у сфері сприяння захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України та всебічного ознайомлення з відповідним законодавством та практиками країн ЄС. 

В поточному році участь у таких заходах взяли представники таких компаній, як: APPLE Inc., LEGO Group,  «PUMA SE», ANDREAS STIHL AG & Co. KG»; CNH Industrial (бренди New Holland Agriculture, Miller, Case IH Agriculture, STEYR); ZF Friedrichshafen AG. 

У продовження циклу навчальних заходів 6 жовтня 2023 року відбувся черговий вебінар. Головною темою заходу стали  основні ознаки оригінальних товарів компанії «Kia Corporation Ltd.» та товарів, що підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності. Участь у заході взяли понад 100 посадових осіб митних органів.

Міжнародний експерт проекту EU4PFM з Болгарії Георгій Георгієв, якого вже добре знають та високо цінують українські митники за компетентність та чіткість викладу і донесення матеріалу, продовжив знайомити колег з України з найкращими європейськими практиками боротьби з контрафактом та особливостями законодавства ЄС, що регулює різноманітні аспекти протидії потраплянню підробок на територію країн Євросоюзу. Експерт у своїй презентації зробив акцент на структурі та напрямах діяльності спеціалізованого підрозділу митного органу. 

Південно-корейську компанію «Kia Corporation Ltd», яка є однією з числа лідерів по виробництву автомобілів і запчастин до них, представив Тім Готсчалк (Tim Gottschalk). Під час своєї презентації пан Готсчалк ознайомив учасників вебінару з основними ознаками оригінальних товарів компанії, зосередившись на ознаках, які дають можливість виявити підробку навіть високого рівня виконання.  

Навчальні заходи такого формату дозволяють підвищити рівень обізнаності українських митників в застосуванні європейської практики у сфері захисту прав інтелектуальної власності. Спілкування з представниками компаній-правовласників, які зацікавлені в якомога тіснішій координації з українськими митниками, має на меті підвищити ефективність та результативність заходів сприяння. Під час таких вебінарів митники отримують ексклюзивну інформацію про ознаки як оригінальних, так і підроблених товарів. Така інформація дозволяє краще ідентифікувати контрафакт, а отже, не лише сприяти захисту прав компаній-виробників, а й захистити інтереси українських споживачів