Експерт: знання про європейське законодавство у галузі митної інфраструктури знадобляться українським митникам і сьогодні, і після набуття членства України в ЄС

17 лютого
Odoo • Зображення та текст

14-16 лютого 2023 року проходив онлайн-семінар щодо положень ЄС у сфері впровадження митного складу, тимчасового зберігання, вільних зон та магазинів безмитної торгівлі, в якому взяли участь представники Державної митної служби України та Міністерства фінансів України.

Доповідачем на 3-денному семінарі був пан Лайміс Злабіс (Laimis Žlabys), голова департаменту організації митного контролю Литовської митниці, експерт EU4PFM з митної справи. Він запропонував увазі учасників огляд митного законодавства ЄС, що встановлює положення щодо митного складу (CW) і тимчасового зберігання (TS), а також вимог до території (будівлі), обладнання, системи обліку, під'їзних шляхів та митного контролю.

У ході семінару детально зупинився на взаємодії митних та інших органів у рамках офіційного контролю товарів, що ввозяться на митну територію, а також на аспектах взаємодії під час офіційного контролю товарів, які ввозяться суб'єктами господарювання, що отримали відповідну авторизацію на спрощення.

«Я переконаний, що ці знання знадобляться колегам як сьогодні, так і в майбутньому, коли Україна стане членом ЄС», - зауважив експерт.