Кабмін удосконалив форму декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою

8 квітня
Odoo • Зображення та текст

06 квітня 2022 р. рішенням Кабінету Міністрів України удосконалено форму декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою при ввезенні на територію України під час дії воєнного стану, для запровадження можливості подання цієї декларації в електронному вигляді.

Прийнятою постановою запроваджується автоматизований облік товарів, що ввозяться у вигляді гуманітарної допомоги, а також використання ІТ-інструментів (QR-код, штрих-код, цифровий код, тощо) у разі подання декларації у паперовому вигляді.

Таким чином, вивільниться час на фізичне оформлення та пропуск транспортних засобів із гуманітарною допомогою.
Також Постановою приводяться у відповідність окремі терміни, які використовуються в міжнародній практиці.

Нагадаємо, що, з урахуванням чисельних змін у законодавстві з питань ввезення гуманітарної допомоги з початку введення воєнного стану, Мінфін спільно з Держмитслужбою надавали роз’яснення (https://customs.gov.ua/mitne-oformlennia-gumanitarnoyi-dopomogi-v-umovakh-voiennogo-stanu) та інфографіки, у тому числі щодо перевезення гуманітарної допомоги залізничним транспортом.

Постанова Кабінету Міністрів України від 06.04.2022 № 409 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2022 р. № 174.