Керівники митних адміністрацій України та Республіки Молдова домовилися про оптимізацію перетину спільного кордону

6 червня


Odoo • Зображення та текстУ місті Одеса відбулася зустріч в.о. Голови Державної митної служби України Вячеслава Демченка з Директором Митної служби Республіки Молдова Ігорем Талмазаном з метою обговорення актуальних питань двосторонньої взаємодії щодо спрощення пропуску та забезпечення безпеки на українсько-молдовському кордоні. Участь в обговоренні також взяли керівники регіональних митниць з обох сторін.

Зокрема, під час зустрічі обговорювалося питання накопичення вантажних транспортних засобів з обох сторін кордону в пункті пропуску «Рені-Джюрджюлешть» та можливого перенаправлення частини транспортного потоку через інші менш завантажені пункти пропуску «Долинське-Чишмікіой», «Виноградівка-Вулкенєшть», «Табаки-Мирне», «Малоярославець-1-Чадир-Лунга» та «Серпневе-1-Басараб’яска». Сторони домовилися відпрацювати у пріоритетному порядку відповідні пропозиції щодо оптимізації перетину кордону.

Також обговорювалися питання синхронізації спільних дій щодо спрощення пропуску та ефективного використання наявної інфраструктури пунктів пропуску «Паланка-Маяки-Удобне», «Старокозаче-Тудора», «Могилів-Подільський-Отач», «Сокиряни-Окниця», «Росошани-Бричень».

Окремо порушувалися питання повернення контейнерів та транспортних засобів з молдовськими товарами, що знаходяться в Одеському та Чорноморському портах, а також перевантаження молдовських товарів, які переміщувались у російських та білоруських вагонах по території України.

За результатами зустрічі сторони домовились:

- оптимізувати навантаження на існуючу митну інфраструктуру шляхом перенаправлення частини транспортних засобів на менш завантажені пункти пропуску;

- розглянути спільно з компетентними відомствами питання розширення переліку пунктів пропуску, де функціонуватиме фітосанітарний та ветеринарний контроль з обох боків кордону;

- розглянути разом із компетентними відомствами можливість продовження практики спрощення в'їзду на територію Республіки Молдова вантажних транспортних засобів без спеціальних дозволів;

- відпрацювати механізми пріоритетного пропуску через українсько-молдовський кордон паливно-мастильних матеріалів та с/г продукції, що експортується з України до країн ЄС транзитом через територію Республіки Молдова;

- налагодити взаємодію між асоціаціями брокерів України та Республіки Молдова з метою прискорення процедури митного оформлення.

Сторони підтвердили готовність вирішувати в оперативному порядку питання двосторонньої взаємодії щодо оптимізації митних процедур та забезпечення безпеки на молдовсько-українському кордоні.