Київськими митниками вилучено золоті годинники з діамантами вартістю понад 1,5 млн грн та золоті і срібні монети 1896-1924 років карбування

14 січня

Зимові свята в зонах митного контролю аеропортів  «Бориспіль» та «Київ» позначилися коштовними вилученнями. Київськими митниками виявлено одразу дві спроби переміщення через митний кордон України в авіаційних пунктах пропуску коштовностей та старовини з порушенням порядку проходження «зеленого коридору».


Odoo • Зображення та текст

Нові жіночі швейцарські наручні годинники «ROLEX» та «ULYSSE NARDIN» знаходилися в ручній поклажі громадянина Вірменії, який прибув до України через аеропорт «Бориспіль» авіарейсом з Єревану.

Як виявили митники за допомогою детектору дорогоцінних каменів та аналізатору елементного сладу, годинники виготовлені з золота та оздоблені діамантами.

За даними спеціалізованих інтернет-сайтів, обидва годинники загалом коштують понад 1,5 млн грн.


Відповідно до чинних норм, встановлених для авіаційних пунктів пропуску, через «зелений коридор» дозволено безперешкодно ввозити товари (крім підакцизних) вартістю до 1 тис. євро.


Письмової декларації чоловік не заповнював, за консультацією до початку митного контролю до митників не звертався.

Відтак, оскільки годинники ввозилися з порушенням цих норм, Київською митницею коштовності вилучено до рішення суду.


А через аеропорт «Київ» до Кельну наша співвітчизниця намагалася вивезти інші коштовності: золоту монету «15 рублів» 1897 року, срібний «1 рубль» 1896 року (обидві монети - Російської імперії), а також срібний рубль 1924 року (СРСР).

На гурті усіх монет зазначена вага чистого золота та срібла. Монети митниками були виявлені на сканері під час перевірки багажу авіапасажирки.


Odoo • Текст та зображення


На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право вивезення даних монет, які можуть становити культурну та історичну цінність, громадянка не надала, письмової митної декларації не заповнювала. Монети вилучені до рішення суду. Експертиза встановить їхню цінність.


Стосовно обох громадян Київською митницею складено протоколи про порушення митних правил.