Лабораторії Державної митної служби та МВС поєднають зусилля

1 жовтня
Odoo • Зображення та текст

Центральна лабораторія Держмитслужби (СЛЕД Держмитслужби) виступила з ініціативою об’єднати зусилля з експертною службою МВС України (ДНДЕКЦ МВС) на шляху запобігання контрабанді і попередження незаконного переміщення вогнепальної зброї та боєприпасів через митний кордон.

З метою обговорення напрямів взаємодії, зокрема щодо вирішення питань, що виникають під час криміналістичної експертизи зброї, 30.09.2021 відбулася робоча зустріч представників СЛЕД Держмитслужби на чолі з директором Рустамом Рауповим і колег ДНДЕКЦ України під керівництвом директора Сергія Кримчука.

Від лабораторії Держмитслужби у заході брали участь перший заступник директора Олег Ворошиловський та начальник відділу інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Валерія Дишлова.

Під час зустрічі обговорили спільні питання, які можуть виникати при проведенні криміналістичних експертиз, зокрема стосовно дослідження та нормативного врегулювання вимог до вогнепальної зброї, окреслили можливі інструменти взаємодії експертних підрозділів Держмитслужби та МВС, а також висловили намір укласти двосторонній договір про співпрацю.

Представники Держмитслужби мали можливість ознайомитися з діяльністю окремих лабораторій ДНДЕКЦ МВС: криміналістичних видів досліджень та обліків, досліджень, сертифікації зброї та обліку, досліджень матеріалів, речовин і виробів. Під час екскурсії керівні фахівці експертної служби МВС Ковальов Костянтин, Грищенко Олександр, Павленко Олег привели цікаву інформацію щодо основних напрямів розвитку криміналістичних досліджень, на прикладі показали доцільність та необхідність оснащення експертних лабораторій державних органів сучасним обладнанням та технічними засобами, що дозволяє підвищити ефективність експертної роботи як відомчої установи, так і правозахисної системи в цілому.

 Враховуючи багаторічний досвід експертної діяльності ДНДЕКЦ МВС, вагомі напрацювання в усіх напрямках криміналістичних досліджень керівництво лабораторії Держмитслужби засвідчило намір розвитку ефективної та перспективної взаємодії й обміну досвідом, технічною та методичною інформацією щодо проведення досліджень, адже співпраця експертних установ усіх відомств є вкрай важливою та необхідною.

Дирекція лабораторії Держмитслужби висловила вдячність за готовність до співпраці керівництву і колективу ДНДЕКЦ та стійкий намір щодо розвитку забезпечення митної справи в Україні кваліфікованою і об’єктивною експертизою, з оптимальним впровадженням сучасних досягнень науки і техніки, що має бути прозоро орієнтованою по відношенню до реального сектору економіки.