Липень 2021 року продемонстрував стабільну позитивну динаміку показників усіх видів митних платежів – заступник Голови Держмитслужби Сергій Звягінцев

9 серпня

Цифри надходжень до бюджету за липень та в цілому за 7 місяців 2021 року показують стабільне зростання показників усіх видів митних платежів і перевиконання планових індикативних показників. 

Так прокоментував підсумки липня та 7-ми місяців поточного року заступник Голови Державної митної служби України Сергій Звягінцев.

Odoo • Зображення та текст

За результатами роботи протягом липня п.р. до державного бюджету України  забезпечено перерахування митних та інших платежів у сумі 39,4 млрд грн, що становить 103% від планового показника, понад плановий показник забезпечено 1,3 млрд грн. 

При цьому план надходжень на липень 2021 року було збільшено на 1,3 млрд грн, а згодом листом Міністерства фінансів України – ще на 3 млрд грн, тобто, в сумі – на 4,3 млрд грн. 

Odoo • Зображення та текст

Фактичні надходження у липні 2021 році порівняно з відповідним періодом 2020 року в цілому зросли на 26% або на 8 млрд грн.

У доларах США надходження у липні п.р. склали 1,4 млрд, що на 26% або на 0,3 млрд більше надходжень у липні 2020 року (1,1 млрд).

Внаслідок зниження середнього валютного курсу у липні п.р., в порівнянні з липнем 2020 року, умовні недонадходження митних платежів склали 0,15 млрд грн.

Odoo • Зображення та текст

Прим. Законом України «Про Державний бюджет на 2021 рік» закладено річний середній курс долара США на рівні 29,1 грн за долар США. Фактично середній курс долара у липні США склав 27,20  грн за долар США.

Як підкреслив заступник Голови Держмитслужби, у липні зросли показники всіх без винятку видів митних платежів: і ввізного та вивізного мита, і акцизу, і ПДВ, і інших платежів. 

Зокрема, за результатами аналізу економічних показників оподаткованого імпорту, в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, спостерігаються наступні зміни:

збільшення вагових обсягів оподаткованого імпорту на 0,7% (з 5,3 млн тонн до 5,4 млн тонн); 

збільшення обсягів оподаткованого імпорту товарів в доларах США на 29% або на 1,25 млрд дол. США (з 4,23 млрд дол. США до 5,48 млрд дол. США);

податкове навантаження на одиницю ваги оподаткованого імпорту збільшилось на 24% (з 0,22 $/кг до 0,27 $/кг).

Основні бюджетоформувальні товари у липні 2021 року:

- нафтопродукти (7,3 млрд грн)

- легкові автомобілі  (4,9 млрд грн) 

- гази нафтові  (1,6 млрд грн) 

- вугілля кам’яне  (1 млрд грн)

За результатами проведеного аналізу простежується зменшення обсягів ввезення деяких товарів, що зменшило позитивну динаміку показників ввізного мита: 

- Монітори та проєктори (193 млн грн)

- Електрогенераторні установки (29 млн грн) 

- Парові турбіни (0,8 млн грн) 

- Абрикоси, вишні (107 млн грн) 

- центрифуги (133 млн грн)

Разом з тим, існує низка об’єктивних чинників, які призводять до зменшення надходжень митних платежів до бюджету:

- невідповідність фактичного обмінного курсу «прогнозному»; 

- встановлення додаткових пільг на товари необхідних для подолання COVID-19 ;

- виконання міжнародних зобов’язань України у частині чергового зниження ставок ввізного мита  в рамках угод про вільну торгівлю, укладених Україною з країнами ЄС, ЄАВТ, СНД, Канадою, Македонією, Чорногорією, Британією, Грузією, Ізраїлем  

- вплив обмежувальних заходів у торгівлі 

Державною митною службою України здійснюються заходи спрямовані на забезпечення своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних та інших платежів до державного бюджету,  повідомив Сергій Звягінцев.

Як повідомлялося, за 7 місяців 2021 року Держмитслужба забезпечила в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року збільшення митних платежів на 65 млрд грн  (або на 36%) та перевиконала план на 17 млрд грн.