Майже 47 тис. тонн гуманітарної допомоги ввезено в Україну у грудні 2023 року

8 січня
Odoo • Зображення та текст

1 грудня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка передбачає низку змін при переміщенні вантажів гуманітарної допомоги через митний кордон України.

Водночас запрацювала Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги, яка надає можливість подати декларацію в електронному вигляді. Але до 1 квітня 2024 року ще діятиме перехідний період: дозволяється пропуск товарів без використання автоматизованої системи, тобто шляхом подання у паперовому вигляді декларації про товари, що визнаються гуманітарною допомогою.

Примітно, що попри нові правила ввезення гуманітарних вантажів у грудні Держмитслужба не зафіксувала значних змін в обсягах ввезеної гуманітарної допомоги - 46,6 тисяч тонн.

При цьому протягом року обсяги гуманітарних вантажів коливалися від 38,5 тис. тонн (найнижчий показник зафіксовано у травні 2023 року) до 66,2 тис. тонн (найвищий показник за рік зафіксовано у березні 2023 року).

Також у грудні митники успішно завершили оформлення понад 5,5 тисяч транспортних засобів, які прямували на адреси громадських та благодійних організацій, військових частин.

Усього з початку повномасштабної війни в Україну ввезено майже 1,7 млн тонн гуманітарної допомоги та майже 145 тисяч транспортних засобів.

Держмитслужба всіляко сприяє волонтерам у їх допомозі українській армії та громадянам. У разі виникнення запитань стосовно ввезення гуманітарних вантажів телефонуйте за номером (044) 247 27 06.

З питань функціонування Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги звертайтеся до контакт центру ІОЦ Мінсоцполітики - (044) - 494-19-10.

Методичні рекомендації щодо порядку ввезення гуманітарних вантажів можна знайти за посиланням https://customs.gov.ua/mitne-oformlennia-gumanitarnoyi-dopomogi-v-umovakh-voiennogo-stanu