Майже 600 одиниць техніки на 20 млн грн дістали митники із тайників автобуса

16 жовтня
Odoo • Зображення та текст

У пункт пропуску «Ужгород» з країн ЄС прибув рейсовий автобус. Водій запевнив митників, що не перевозить товарів, які б підлягали декларуванню і сплаті митних платежів. Однак у ході перевірки салону автобуса зʼясувалося, що всі конструктивні порожнини транспортного засобу заповнені новенькими смартфонами різних марок та моделей.

Спочатку митники виявили кілька тайників під декоративною обшивкою в салоні автобуса. Згодом транспортний засіб скерували на перевірку стаціонарною скануючою системою, що дозволило виявити ще кілька сховищ. Гаджети довелося виймати із отвору для подачі хімічних речовин та води, паливного баку, баку для відходів вбиральні транспортного засобу, з-під сидінь пасажирів у підлозі, а також з порожнин за електрогодинником і термометром у кабіні водія.

Odoo • Зображення та текст
Odoo • Зображення та текст
Odoo • Зображення та текст

Загалом вилучено 541 мобільний телефон торгових марок Xiaomi Redmi, Apple Iphone та 20 планшетів. Їх орієнтовна вартість сягає 20 млн грн. До слова, понад дві сотні виявленої техніки Apple - останньої моделі iPhone 15 Pro. 

Відносно водія складено протокол про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. Прихована техніка тимчасово вилучена до рішення суду.