Митники першими зустріли «Скіфське золото», що повернулося до України з-за кордону

28 листопада
Odoo • Зображення та текст

Вчора, 27 листопада, 565 музейних предметів державної частини Музейного фонду України під умовною назвою «Скіфське золото» повернулися до України після десятирічного поневіряння. Частина митних формальностей, що повʼязана безпосередньо з ідентифікацією артефактів, проводилася Київською митницею на одній з локацій Національного музею історії України в тимчасово створеній зоні митного контролю.

У 2013 році музейні предмети з чотирьох кримських музеїв - Бахчисарайського та Керченського історико-культурних заповідників, Центрального музею Тавриди, Національного заповідника «Херсонес Таврійський» - перебували на виставці в Нідерландах. Після того, як у 2014 почалася окупація Криму, повернення цінностей Україні опинилося під загрозою.

Odoo • Текст та зображення
Odoo • Зображення та текст

 Стародавні античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси (медальйони, браслети, намиста), посуд (глеки, кухлі, келихи), свічники, курильниці, амулети, вівтарі, фрагменти античної архітектури тощо - ось лише неповний перелік історичних предметів, віднайдених свого часу у таких місцях як Магарач, Нейзац, Херсонес, у некрополях Джург-Оба, Усть-Альмінському та інших.

Вік артефактів дуже поважний - як от V ст. до н.е. чи І ст. н.е. Матеріали, з яких ці предмети виготовили стародавні умільці, теж доволі різноманітні - золото та срібло кількох проб, коштовне каміння, фаянс, бронза, залізо, камінь, скло, глина.

Odoo • Текст та зображення
Odoo • Зображення та текст
Odoo • Зображення та текст
Odoo • Зображення та текст

Державна митна служба України завжди на сторожі збереження культурної спадщини нашої держави, тому до проведення митного оформлення цінностей з такою неспокійною долею поставилася з належною відповідальністю і завершила митні формальності у максимально короткий строк.