Митники завадили вивезенню за кордон старовинної Біблії, друкованої в престижному університеті Європи

11 січня
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні вночі, 11 січня, в зону митного контролю митного поста «Краковець» прибув легковик під керуванням мешканки одного з сіл Львівщини.

34-річна жінка прямувала до Республіки Польща і для проходження митного контролю обрала смугу “зелений коридор”, чим засвідчила, що не переміщує товарів, обов’язкових до декларування.  

Однак під час огляду авто працівники митниці виявили книгу "THE "HOLY BIBLE", надруковану в 1919 році у Лондоні, в Кембриджському університеті. 

Видання, яке може належати до культурних,  історичних чи антикварних цінностей, знаходилось серед особистих речей в багажному відділенні автомобіля.  

За цим фактом працівники митниці склали протокол відповідно до ч. 3. ст. 471 Митного кодексу України. Вартість вилученого товару потребує додаткової оцінки із залученням спеціаліста-експерта.  

Нагадаємо, що вивезення, тимчасове вивезення, у тому числі шляхом пересилання, культурних цінностей за межі України дозволяється за наявності відповідного свідоцтва на право вивезення культурних цінностей. Свідоцтва не потребують твори друку, видані після 1945 року.