Митниці Держмитслужби готові у цілодобовому режимі оформлювати авто за пільговою процедурою

14 червня

Митниці Державної митної служби України за потреби будуть у цілодобовому режимі проводити митне оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України за тимчасово спрощеною процедурою відповідно до законів 1402-ІХ та 1403-ІХ. 

Готовність підрозділів до цієї роботи перевірив під час селекторної наради заступник Голови Держмитслужби України Руслан Черкасський. 

Odoo • Зображення та текст

Наразі на митницях визначені митні пости, на яких можна здійснити митне оформлення автомобілів за тимчасово спрощеною процедурою. Також створені робочі групи, котрі надаватимуть громадянам консультації, як слід оформляти транспортні засоби. На низці митниць провели роз'яснювальну роботу з громадянами та митними брокерами щодо алгоритму положень та алгоритму виконання законів України 1403-ІХ і 1402-ІХ. Ця інформація також поширена на офіційному сайті (https://customs.gov.ua/sproshchennia-mitnogo-oformlennia-transportnikh-zasobiv#scrollTop=0  ) та в соціальних мережах Держмитслужби.

Нові нормативи стосуються транспортних засобів, чий вік перевищує 5 років, якщо вони потрапили до України в режимі тимчасового ввезення або транзиту і станом на 31 грудня 2020 року перебували в Україні.

Під час дії тимчасово спрощеної процедури та пільг для митного оформлення таких авто власники транспортних засобів мають сплатити акцизний податок + 20% ПДВ. Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості. За попередньою оцінкою, в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро. 

При цьому при здійсненні митного оформлення авто особи звільняються від відповідальності за порушення митних правил (згідно зі ст. 470, 481 та 485 Митного кодексу України) за умови сплати добровільного внеску – 8500 грн.  

"Звертаюся до всіх громадян, які ввезли в Україну автомобілі в режимі тимчасового ввезення або транзиту. Скористайтеся можливістю та проведіть митне оформлення вашого транспортного засобу відповідно до вимог законодавства. Процедура спрощена тимчасово – на 180 днів (до 10 листопада) для всіх громадян та на 270 днів (до 8 лютого 2022 року) – для учасників бойових дій. Тож не гайте часу", - зазначив Руслан Черкасський.

Провести митне оформлення транспортного засобу можна у будь-якому митному органі на всій митній території України. Для цього громадянин має заповнити митну декларацію, внести на рахунок митного органу кошти в сумі митних платежів, подати митному органу митну декларацію, документи на авто, заяву про видачу Посвідчення про реєстрацію транспортного засобу та пред'явити сам транспортний засіб. Після завершення митного оформлення слід звернутися до сервісного центру МВС для реєстрації автівки.