Перший спільний пункт пропуску для залізничного сполучення запрацював на українсько-молдовському кордоні

4 квітня
Odoo • Зображення та текст

На кордоні між Україною та Молдовою, зокрема, у пункті пропуску для залізничного сполучення “Серпневе 1 – Басараб’яска”, вперше контрольні процедури здійснили всі контролюючі органи обох країн в одному місці - на молдовській стороні зазначеного п/п. Залізничні вагони із сіллю, які слідували транзитом через Республіку Молдова оформили в режимі ввезення на територію України.

Варто зазначити, що така міжнародна практика вперше застосовується у залізничному пункті пропуску на українському кордоні. Очікується, що у перспективі такий досвід може бути використаний і на кордоні України з європейськими країнами.

До сьогодні українські митники та прикордонники здійснювали контрольні заходи спільно з колегами-сусідами лише у деяких автомобільних пунктах пропуску на кордоні з Польщею.

Очікується, що проведення оформлення контрольними службами у одному пункті пропуску сприятиме розширенню експортного потенціалу України і транзитних можливостей Молдови. А в подальшому, після Перемоги України - ще і розширенню експорту молдовських підприємств на зовнішні ринки з використанням логістики портів Великої Одеси.